Սոֆիա Ռոտարուն մեկնել է Գերմանիա՝ բուժվելու
Ճանաչված երգչուհի Սոֆիա Ռոտարուն որոշել է իր առողջությամբ զբաղվել: 66-ամյա արտիստուհին հայտարարել է, որ մայիսյան տոներին հանգստանալու եւ զբաղվելու է իր առողջությամբ:
Ըստ vesti.ua-ի, Ռոտարուի մտերիմ շրջապատի աղբյուրը տեղեկացրել է. «Սոֆիա Ռոտարուի առողջության հետ ամեն ինչ կարգին չէ, նա Գերմանիայում է, իսկ Ուկրաինա կվերադառնա մայիսի 10-ից հետո»:
Կոնկրետ ի՞նչ խնդիրներ ունի երգչուհին՝ հայտնի չէ, սակայն դատելով սոցիալական ցանցերից մեկում նրա որդու կատարած գրառումից, նա Վիսբադենում է, որտեղ խոշոր ախտորոշիչ կլինիկա կա:
Հիշեցնենք, որ 2010 թվականի հունիսի 29-ին Մոսկվայի դատարանը 6 տարվա ազատազրկման էր դատապարտել Սոֆիա Ռոտարուի համերգային նախկին տնօրեն Օլգա Կոնյուխինային:

София Ротару полетела лечиться в Германию
Певица София Ротару решила поправить здоровье. 66-летняя артистка заявила, что на майские праздники будет отдыхать и планово займется своим здоровьем, сообщает vesti.ua.
В близком окружении Ротару сообщили: «У Софии Михайловны не все в порядке со здоровьем, она в Германии, вернется в Украину после 10 мая».
Какие именно проблемы у Софии Ротару неизвестно, но судя по статусу ее сына в соцсети, они находятся в Висбадене, в котором есть диагностическая клиника.
Напомним, 29 июня 2010 года суд Москвы приговорил к шести годам заключения Ольгу Коняхину – бывшего концертного директора Софии Ротару.