Apple ընկերության տնօրենը խոստովանել է, որ նա նույնասեռական է
53-ամյա Է Թիմ Կուկը՝ Apple ընկերության ղեկավարը, խոստովանել է, որ նա նույնասեռական է, հայտնել է Business Insider-ը։
Սթիվ Ջոբսի մահվանից հետո այս կարեւոր պաշտոնը զբաղեցրած անձնավորությունը Businessweek-ին տված հարցազրույցի ժամանակ հպարտորեն հայտնել է իր սեռական կողմնորոշման մասին։
«Ես շատ հպարտ եմ, որ նույնասեռական եմ եւ կարծում եմ, որ նույնասեռական լինելը Աստծո կողմից տրված պարգեւ է ինձ համար»,-ասել է Կուկը։
Ընկերությանը տնօրենը նաեւ տեղեկացրել է, որ Apple-ի շատ աշխատակիցներ գիտեն իր սեռական կողմնորոշման մասին, եւ դա ոչ մի կերպ չի ազդում նրանց փոխհարաբերությունների վրա։ Ավելին, Կուկը երբեք էլ չի ամաչել իր նույնասեռական լինելուց, սակայն հիմա է որոշել բարձրաձայնել այդ մասին։

Глава компании Apple признался, что он гей
53-летний Тим Кук, глава компании Apple, признался общественности, что является гомосексуалистом, сообщает Business Insider.
Назначенный на этот пост после смерти Стива Джобса бизнесмен заявил в статье для Businessweek, что гордится тем, что он гей.
«Позвольте мне быть предельно ясным: я горжусь тем, что гей, и я считаю, что быть геем — один из величайших даров, которые Бог дал мне» — высказался Кук.
Также глава одной из самых успешных компаний рассказал, что многие из его коллег в Apple знают о его сексуальных предпочтениях, и это не меняет их отношения к нему. К слову, как указывает и сам Кук, он никогда не отрицал своей гомосексуальности, однако написать открытое письмо и предать его публичной огласке решился только сейчас.