«Ֆորսաժ-7»՝ ամենաեկամտաբեր ֆիլմը Չինաստանում
«Ֆորսաժ-7»-ը դարձել է ամենաեկամտաբեր ֆիլմը չինական վարձույթում։ Առաջին 15 օրերի ընթացքում ֆիլմը վաստակել է 325,8 միլիոն դոլար՝ գերազանցելով «Տրանսֆորմերներ. բնաջնջման դարաշրջան» ֆիլմի ցուցանիշը (319 միլիոն դոլար)։
The Hollywood Reporter-ը տեղեկացրել է, որ այսպիսի հաջողությունը պայմանվորված է այն հանգամանքով, որ չինական China Film Group պետական ընկերությունը մեծ ներդրում ունի «Ֆորսաժ-7»-ի նկարահանման համար անհրաժեշտ բյուջեում։ Ըստ որոշ տվյալների՝ 10 տոկոս, ինչը բավականին մեծ  գումար է կազմում։
Իսկ Universal հայտարարել է, որ «Ֆորսաժ-7» համարվել է բոլոր ժամանակների ամենաեկամտաբեր ֆիլմերից մեկը՝ տեղ գտնելով լավագույն հնգյակում։

«Форсаж-7» - самый кассовый фильм в истории Китая
«Форсаж 7» стал самым кассовым фильмом в истории китайского проката. За первые 15 дней проката он собрал 325,8 миллионов долларов, обогнав результат «Трансформеров: Эпохи истребления» - 319 миллионов.
Как сообщает The Hollywood Reporter, сейчас Китай лидирует по прибыли среди стран-прокатчиков нового «Форсажа».
Киноэксперты связывают такой успех с намеками занятых в картине актеров на съемки следующего «Форсажа» в Китае. Стоит отметить, что государственная компания China Film Group являлась одним из инвесторов проекта, доля которого, по некоторым оценкам, составляет десять процентов. Также актеры приезжали в Пекин представлять фильм — на премьере присутствовали Вин Дизель, Джейсон Стэтхэм и Мишель Родригез.
Студия Universal объявила о том, что фильм занял пятую строчку в рейтинге самых кассовых фильмов всех времен. Сейчас пятерка лучших выглядит следующим образом: