Քիմ Քարդաշյանը պատմել է, թե ինչպես է հարստացել
Քիմ Քարդաշյանը նոր բարձունքներ է գրավում։ 34-ամյա հայուհին, որն արդեն զարդարել է Vogue, Cosmopolitan, Glamour, Elle, Esquire, Playboy եւ Paper ամսագրերը, օրեր առաջ հայտնվել է Rolling Stone-ի հուլիսյան համարի շապիկին։
Իսկ ինչպե՞ս է նրան հաջողվել սեփական հեռուստաշոու, հագուստի եւ կոսմետիկայի հավաքածուներ եւ սմարթֆոնների համար նախատեսված խաղեր թողարկել։
Աշխարհահռչակ գեղեցկուհին Market Watch կայքին պատմել է, թե ինչպես է հարստացել։
«Նախկինում մտածում էի, որ երբ շատ գումար վաստակեմ, շատ էլ կծախսեմ։ Բայց կատարվեց հակառակը. որքան մեծ գումար էր կուտակվում իմ բանկային քարտի վրա, այնքան ավելի շատ էի ցանկանում խնայել»,- Քիմի խոսքերը մեջբերել է The Independent-ը։
Զրույցի ընթացքում Քիմը նշել է, որ դեռ պատանեկության տարիքում է սկսել գումար աշխատել։ Մի անգամ նա հայրիկից պարտքով գումար է վերցրել եւ հինգ զույգ Manolo Blahnik բրենդի կոշիկ գնել յուրաքանչյուրը 750 դոլարով, իսկ հետո յուրաքանչյուրը 2500 դոլարով վաճառել է eBay-ում։
«Ես երջանիկ եմ, որ ծնողներս սովորեցրել են ճիշտ տնօրինել վաստակած գումարը։ Ցավոք, նման դասեր դպրոցում չկան, բայց չէ որ դա կարող է օգնել երիտասարդներին ապագայում ճիշտ քայլեր անելու հարցում»,- նշել է Քիմը։

Ким Кардашян рассказала о том, как ей удалось разбогатеть
Ким Кардашян на днях появилась на обложке авторитетного издания Rolling Stone. 34-летняя светская львица покоряет новые высоты.
У нее собственное телешоу, марки одежды и косметики, она выпустила книгу и разработала игру для смартфонов.
О том, как ей удалось разбогатеть, знаменитость рассказала финансовому сайту Market Watch, пишет The Independent.
«Знаете, раньше я думала, что когда начну зарабатывать большие деньги, то смогу и больше тратить. Но получилось все иначе: чем больше денег появлялось на моем счету в банке, тем больше мне хотелось их сохранить. Не думала, что такое возможно»
В ходе беседы Ким также рассказала, что зарабатывать деньги начала еще в юности. Однажды она взяла в долг у своего отца денег, чтобы купить пять пар обуви от Manolo Blahnik, каждая из которых стоила по 750 долларов. А затем она продала их на eBay по 2 500 долларов за каждую пару.
«Мне повезло, что мои родители научили меня бережно обращаться со своими сбережениями. Очень жаль, что подобным вещам нас не учат в школе, а ведь это могло бы во многом помочь молодежи в будущем», - отметила Ким.