Ֆիլիպ Կիրկորովն ու Կոնստանտին Խաբենսկին տարվա արտիստներ են ճանաչվել
Ֆիլիպ Կիրկորովն ու Կոնստանտին Խաբենսկին տարվա արտիստներ են ճանաչվել, հայտնում է «Москва» քաղաքային լուրերի գործակալությունը՝ վկայակոչելով հասարակական կարծիքի ուսումնասիրության համառուսական կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Վալերի Ֆյոդորովին:
«Որպես տարվա դերասան ամենից հաճախ տվել են Կոնստանտին Խաբենսկու անունը (5%), նրանից շատ քիչ տարբերությամբ երկրորդ տեղում Սերգեյ Բեզրուկովն է, իսկ երրորդում՝ Դմիտրի Նագիեւը (3%):
Երաժիշտների վարկանիշում ավանդաբար առաջին հորիզոնականում Ֆիլիպ Կիրկորովն է (6%) ու Ստաս Միխայլովը (5%), իսկ երրորդ տեղում, հարցման արդյունքներով, առաջին անգամ Դմիտրի Խվորոստովսկին է (5%)»,- ասել է Ֆյոդորովը:

Филиппа Киркорова и Константина Хабенского назвали артистами года, сообщает агентство городских новостей «Москва» со ссылкой на гендиректора Всероссийского центра изучения общественного мнения (ВЦИОМ) Валерия Федорова.
«Актером года чаще всего называли Константина Хабенского (5%), с небольшим отрывом на втором месте Сергей Безруков, на третьем — Дмитрий Нагиев (3%).
В рейтинге музыкантов традиционно на первых строчках Филипп Киркоров (6%) и Стас Михайлов (5%), а третьим, по итогам опроса, впервые стал Дмитрий Хворостовский (5%)», — сказал Федоров.