Լավագույն կանայք՝ ըստ կենդանակերպի նշանի
Դիմանալ Խոյ-կնոջը կարող է միայն շատ ուժեղ տղամարդը։ Գառնուկ ձևանալով՝ այդ կինը միանգամից իր բնավորությունը ցույց չի տա։  Իսկ հետո․․․ Այս կինը կփորձի ճկել ցանկացած տղամարդու, և որքան ուժեղ լինի մրցակիցը, այդքան թեժ կլինի պայքարը։ Ամեն Աստծո օր այդ համառը մի փոքրիկ Առմագեդոն պետք է ապրի։ Այստեղ կա երկու ելք՝ պայքարել մինչև վերջ, կամ մոռանալ և հանձնվել ։ Սակայն այդ դեպքում Խոյ – կնոջ հետքարքրությունը կկորչի և նա կսկսի փնտրել նոր՝ ավելի ուժեղ մրցակից։ «Կյանքը պայքար է» ՝ սա է Խոյ-կնոջ կարգախոսը։ Շատերին դուր է գալիս։
Ցուլ կնոջ դասական կերպարը՝ սղոց շնաձուկ։ «Կսղոցի»  ցանկացած տղամարդու։ Նրա կանացի զինանոցում կան նաև շանտաժն ու մանիպուլյացիան։ Այս կնոջ համար ամուսինը, որը հեռուստացույցի կամ համակարգչի առջև է նստած՝ թշնամի է, որին շատ շտապ որևիցե օգտակար գործ է պետք գտնել։ Ցուլ-կնոջից չես թաքնվի՝ կգտնի և կստիպի անել այն, ինչը հարկ է համարում։ Եթե ամուսինը նրան սիրում է և համբերատար է , ապա ժամանակի ընթացքում կարող է կարիերայում մեծ հաջողությունների հասնել։
Այս կանայք սիրախաղ և ֆլիրտ են սիրում։ Սակայն ոչ բոլոր տղամարդիկ կարող են ամուսնության ընթացքում մշտապես սիրախաղ ապահովել։ Իսկ Երկվորյակ – կինը տեսնում է իր ամուսնու ողջ էությունը, իսկ ինչը որ չի տեսնում՝ կիմանա վաղ թե ուշ, և ամեն հարմար պահի մատնացույց կանի նրա բնավորության բոլոր բացասական կողմերը։ Սակայն եթե տրամադրությունը լավ է, ապա կօգտագործի այդ գիտելիքները անձնական նպատակներով։ Իսկ ընդհանուր առմամբ այս կանայք բավականին թեթև են շփման մեջ և կենսուրախ, երբեմն էլ՝ արկածախնդիր։ Ամուսնությանը վերաբերվում են նույնքան թեթև և սիրում են բազմազանությունը, ինչը պետք է հաշվի առնել և չսպասել այս կանանցից խորը և ուժեղ զգացմունքների ։ Բայց այս կնոջ հետ երբեք չեք ձանձրանա։
Խեցգետինը կատարյալ կին կլինի ։ Նրա համար առաջին տեղում միշտ տունը կլինի։ Հոգատար մայր և կին է, կարգն ու հարմարավետությունն ապահովված են։ Ճիշտ է , իրենք շատ նուրբ հոգի ունեն և ժամանակ առ ժամանակ տրամադրության տատանումներ են նկատվում, սակայն ո՞ւմ  հետ չի պատահում։  Երազկոտությունը վերածվում է պրագմատիզմի, իսկ խստությունը հանկարծ քնքշություն է դառնում։ Այն տղամարդը, որը կարծքում է , որ Աստծո պարգևի է արժանացել և կարող է չզբաղվել տնային և ընտանեկան խնդիրներով, իսկույն կպատժվի և մանրամասն հրահանգներ կստանա, թե ինչ է նա պարտավոր անել, ինչն է կյանքում կարևոր և ով է տան տերը։
Առյուծ-կինը պետք է փայլի։ Եթե նրան հաջողվել է հարուստ ամուսին գտնել, որը պատրաստ է ապահովել  շքեղ հանգիստը, ժամանցը, երեկույթները, ապա այդ կինը  տղամարդուն հնարավորություն կտա շարունակել աշխատել իր բարօրության համար։ Հակառակ դեպքում ամուսինը ստիպված կլինի կատարել թագուհու հրահանգները։ Այս տարբերակներից յուրաքանչյուրն էլ պրագմատիկ և հզոր Առյուծ-կինը կկարգավորի այնպես, որ բոլորին հարմար լինի․ տղամրդն աշխատում է,  կինը՝ աստղ է և թագուհի ամենուր, և բոլորը հիանում են, թե որքան շքեղ կին է և օրինակելի ընտանիք։
Կույս-կանայք ապրում են և մտքով , և սրտով։ Իրենք շատ լավ տնային տնտեսուհիներ են՝ տնտեսող, կոկիկ և պրակտիկ։ Այո, երբեմն ձանձրալի են, և ի՞նչ։ Մի՞թե դուք երբեք չեք նվնվում։  Փոխարենը Կույսը միշտ հասկանում և աջակցում է ամուսնուն՝ գրեթե ցանկացած իրավիճակում։ Տղամարդու լավագույն ընկերը  կինն է։  Այս կանոնը Կույսի ամուսինը պետք է անգիր հիշի։ Նույնիսկ երբ նա սկսում է ձանձրացնել իր ամուսնուն։ Սակայն բոլոիրի մոտ էլ պատահում է այս տեսակ ժամանակավոր «խենթություններ» ․ ընտանեկան կյանքում ամեն բան հարթ չի կարող լինել։
Կշեռք-կնոջ բնությունը  բավականին հակասական է։ Նրա մեջ համատեղված  են հակասող հատկանիշներ՝ նրբություն և կոպտություն, նա շատ էմոցիոնալ չէ և միևնույն ժամանակ կարող է շատ հեշտությամբ բռնկվել։ Նուրբ և փոքր-ինչ գոռոզ կինը սովոր չէ ծանրաբեռբվածությանը, որը հաճախ է պատահում կյանքում։ Կենցաղում անիմաստ էակ է, և ավելի լավ կլինի , եթե ամուսինն այդ բեռը վերցնի իր ուսերին՝ ապահովի նրա հարմարավետությունն ու ուրախացնի տարատեսակ հաճելի անակնկալներով  և ամեն կերպ պաշտպանի կնոջը անախորժություններից և դժվարություններից։
Կարիճ-կինը զգացմունքային, խորհրդավոր և համեստ  է։ Սակայն նրբությունը զուգորդվում է նպատակասլացության և ամրության հետ։ Շատ նուրբ ինտուիցիան կհուշի այն ամենն, ինչ իրեն անհրաժեշտ է։ Նա ինքը կընտրի տղամարդուն և կգայթակղի նույնիսկ հեռավորության վրա։ Շատերիը կարծումն, թե Կարիճ-կանայք կախարդներ են։ Իսկ իրականում Կարիճ-կինը պարզապես ցանկացած տղամարդու երազանքն է։ Եթե սիրում է , ապա և սիրուհի է , և ընկեր, և խելացի զրուցակից։ Իմաստուն և ուժեղ տղամարդը կգնահատի դա։
Կին-զինվոր, ամազոնկա։ Ամեն տղամարդ չէ, որ կարող է դիմակայել այդ ճնշմանը։ Ոչ մի անհանգստություն ամուսնության վերաբերյալ՝ լավ տնային տնտեսուհի է, իսկ սեքսը նրա համար կարծես սպորտ լինի։ Հեշտությամբ է ծանոթանում տղամարդկանց հետ, հեշտությամբ ամուսնանում, հեշտությամբ երեխաներ ունենում, և նույն հեշտությամբ՝ ամուսնալուծվում։ Այս կինը տանել չի կարող միապաղաղությունը և ազատություն է սիրում։
Եթե ամուսինը նահապետական բռնապետության մոլի կողմնակից չէ, ապա ամուսնական կապի մեջ նրան երկար պահելու հույս կա՝ ցույց տալով, որ նա կարող է հեռանալ, երբ ցանկանա։
Այծեղջյուր –կինը հաստատ գիտի, թե ինչպիսին պետք է լինի նրա ամուսինը, և այդ պատճառով կարող է դեռ երկար «տանը մնալ»։ Բարդ է իդեալին գտնելը։ Եթե այնուամենայնիվ  հաջողվեց ամուսնանալ, ապա նա շատ հավատարիմ և լավ կին կլինի։ Միայն այն պայմանով , որ ամուսինը պետք է չթուլանա և շարունակի համապատասխանել  իր իդեալին։ Այդ դեպքում նա կանի ամեն բան, որպեսզի ամուսինը հասնի իր նպատակներին, որոնք կօգնի գտնել հենց նա՝ կինը։ Եվ միշտ հասկանալի կերպով կբացատրի, թե ինչու նա պետք է երջանիկ լինի։
Թեթև և հանգիստ Ջրհոս-կինը չի վախենում դժվարություններից։ Նրա կայտառությունն ու մարդամոտությունը, բարյացակամությունն ու սրամտությունը գայթակղոևմ են տղամարդուն։ Առհասարակ, այս կանանց հետ շատ լավ է ընկերություն անել՝ հաստատ չեք ձանձրանա։ Իսկ միապաղաղ և հանգիստ ընտանեկան կյանքը կարող է տխրություն առաջացնել նրա մոտ, և ստիպված կլինեք ամոքել նրան արկածներով։ Չնայած, որ որոշ ժամանակ նա կարող է ընտանիքի լավ կին և մայր լինել,  նրան պարբերաբար դրական լիցքեր են  պահանջվում՝ ցանկալի է անսպասելի և օրիգինալ։ Դիմացիր, ամուսին, դու էլ հրեշտակ չես։
Սա իսկապես կին-առեղծված է։ «Ճանաչիր  ինքդ քեզ»  Ձուկ-կնոջ գլխավոր խնդիրն է։ Ամուսինը պետք է ապահովի նրան ինքնաճանաչմամբ ազբաղվելու  հնարավորթյամբ՝ պաշտպանել, ապահովել , հաճախ նվերներ գնել, զվարճացնել։ Այս դեպքում նա լավ կին և մայր կստանա։ Իսկ եթե Ձուկը իր համար ամուսին է գտել, որը ինքն էլ դեմ չէր լինի այս ամենից օգտվել, ապա պիտի մի փոքր տանջվի։ Իսկ Ձկները տանջվելու վարպետներ են։ Սակայն ո՞վ կարող է խանգարել Ձկնիկին լողալով փախչել՝ ավելի լավ կյանք որոնելու։

Женщины какого знака зодиака становятся лучшими спутницами жизни?
Выдержать жену-Овна сможет только очень сильный мужчина. Показывать свой нрав сразу она не станет, притворившись «овечкой». А уж после… Эта дама будет стараться подмять под себя любого, и чем сильнее будет соперник, тем жёстче будет её борьба. Каждый божий день этот стойкий упрямец должен будет переживать маленький Армагеддон. Тут, конечно, есть два выхода: бороться до последнего или «забить» и сдаться на милость победительнице. Но тогда ей станет неинтересно, и она будет искать себе нового, более сильного мужа-соперника. «Вся жизнь – борьба» — вот девиз жены-Овна. Некоторым нравится.
Есть такая рыба-пила (видели классный пример в мультике?). Вот это классическая жена-Телец. Запилит любого. В её женском арсенале есть также шантаж и манипуляции. Муж, смотрящий телевизор или сидящий в Интернете для такой жёнушки – враг, которому надо срочно найти какое-нибудь полезное для семьи дело. А чего отдыхать? На том свете отдохнёшь. От жены-Тельца нигде не спрячешься – найдёт и заставит сделать то, что она считает нужным. Если муж очень её любит или обладает ангельским терпением, то со временем сможет стать состоятельным и сделать хорошую карьеру. А то, что глаз дёргается – ерунда.
Эти девушки любят ухаживания и флирт. Многие ли мужчины смогут в браке постоянно заигрывать со своей женой? А жена-Близнецы видит своего мужа насквозь, а чего не видит – узнает любыми путями. Докопается до самой его сути и при каждом удобном случае ткнёт носом в не самые приятные черты характера. А если настроение хорошее, то будет использовать это знание в личных целях. А вообще, жёны-Близнецы довольно легки в общении и жизнерадостны, отчасти авантюристки. К браку относятся так же легко и любят разнообразие, что необходимо учитывать и не ждать от них сильных и глубоких чувств. Зато с такой женой скучать не придётся.
Вот кто будет практически идеальной супругой, так это женщина-Рак. Дом для неё всегда на первом месте. Заботливая мамочка и жена, порядок и уют гарантированы. Правда, у них очень тонкая душевная организация, случаются резкие перепады в настроении, но у кого их не бывает? Мечтательность сменяется прагматичностью, а строгость неожиданно превращается в нежность. Муж, вдруг решивший, что «поймал Бога за бороду» и при такой жёнушке может не заниматься делами семейными, будет жёстко поставлен на место и снабжён подробными инструкциями: что ему надлежит делать, что в жизни главное и кто в доме хозяйка.
Женщина-Львица должна блистать. Если ей удалось найти богатого мужа, готового обеспечить ей необходимый уровень жизни: роскошный отдых, развлечения, светские вечеринки, то она даст ему возможность и дальше продолжать трудиться во имя её благополучия. В противном случае, муж будет находиться под каблуком, и выполнять приказы царственной особы. В любом из этих вариантов прагматичная и тщеславная Львица выстроит отношения в семье так, чтобы было удобно всем: муж «пашет», она звезда и королева везде и всегда, а все восхищаются – какая шикарная женщина, какая образцовая семья.
Женщины-Девы живут и умом, и сердцем. Они очень хорошие хозяйки – экономные, аккуратные и практичные. Ну бывают иногда занудами, и что? А вы никогда не ноете? То-то же. Зато она всегда поймёт и поддержит своего супруга. Практически в любой ситуации. Лучший друг мужчины – его жена. Это правило муж Девы должен знать назубок. Даже когда тараканы в её голове устраивают пляски, и она начинает «выносить мозг» своему любимому мужу. В семейной жизни не бывает всё гладко. У всех бывает такая временная «придурь», но проходит же.
Женщина-Весы — натура очень противоречивая. В ней сочетаются противоположные качества: мягкость и жёсткость, она не особо эмоциональна и в тоже время может очень легко «взорваться». Тонкая и слегка надменная девушка не приспособлена к тяжёлым нагрузкам, которые часто случаются в жизни. В быту – скорее создание бесполезное, и лучше мужу взять это бремя на свои плечи, всячески оберегать неженку от невзгод и трудностей, обеспечить ей комфорт и развлекать всяческими приятностями.
Женщина-Скорпион чувственна, загадочна и скромна. Правда, не надо вынуждать её постоять за себя. Мало вам не покажется. Нежность сочетается с целеустремлённостью и твёрдостью. Очень тонкое чутьё подскажет ей всё, что необходимо. Сама выберет мужчину и зачарует даже на расстоянии. Как у неё получается? Некоторые считают, что женщины-Скорпионы — ведьмы, да. Можно попробовать проследить за ней, может, ночью на метле летает? А по правде, жена-Скорпион – мечта любого мужчины. Если любит, то она и любовница, и друг, и умный собеседник. Мудрый и сильный мужчина будет ценить это.
Женщина-воин, амазонка. «Коня на скаку…» — это о ней. Не всякий мужчина выдержит этот напор. Никакого трепета по поводу брака она не испытывает, хозяйка из неё та ещё, секс для неё как спорт. Женщина-Стрелец легко знакомится с мужчинами, легко выходит за них замуж, рожает детей и также легко выходит из «замужа» обратно. Такая натура не переносит однообразия и любит свободу. Если муж не является ярым приверженцем домостроя, то есть надежда задержать её замужем подольше, показав, что она может уйти, когда захочет.
Женщина-Козерог точно знает, каким должен быть её муж, поэтому может немного засидеться в девках. Трудно найти идеал. Если же выйти замуж все-таки удалось, то она будет женой очень хозяйственной и верной. Конечно, при условии, что муж не расслабляется, а продолжает соответствовать идеалу. В этом случае она сделает всё, чтобы помочь супругу достичь цели, которую она поможет ему найти. И всегда доходчиво разъяснит ему, почему он должен быть счастлив.
Лёгкая и непринуждённая женщина-Водолей не страшится трудностей. Ее весёлость и общительность, доброжелательность и остроумие привлекают мужчин. Вообще, с этой девушкой лучше дружить – скучно не будет, а размеренная и тихая семейная жизнь может нагнать на нее тоску, которую придётся лечить приключениями. Нет, какое-то время она может вести себя как настоящая мать семейства, но периодически ей требуется подзарядка. Желательно неожиданная и оригинальная. Терпи муж – ты сам не ангел.
Вот уж женщина-загадка. Познать самоё себя (как сказала мачеха Золушке) – главная задача женщины-Рыбы. Муж должен обеспечить ей возможность заниматься самопознанием: добывать пищу, защищать, баловать подарками и развлекать. В этом случае он получит хорошую жену себе и мать своим детям. Если же Рыбка нашла себе мужа, который сам не прочь быть таким баловнем, то ей придётся немного помучиться. А это они делать умеют. Но кто помешает ей сорваться с крючка и уплыть на поиски лучшей доли?