Մարինե Պետրոսյանը՝ լավագույն դերասանուհի. Հայկ Օրդյանի «Զուլալի» ֆիլմի հերթական մրցանակը
Ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «Զուլալի» ֆիլմը Սանկտ Պետերբուրգում մրցանակի է արժանացել. մրցանակը ստացել է դերասանուհի Մարինե Պետրոսյանը՝ արժանանալով լավագույն դերասանուհու կոչմանը: Այս մասին նշված է ֆիլմի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում՝ հրապարակելով մրցանակի լուսանկարը:
«Մարինե Պետրոսյանը` լավագույն դերասանուհի. «Զուլալիի» հաղթարշավը շարունակվում է
«Զուլալի»  ֆիլմում Աքիրի դերը լավագույնս  ներկայացնելու համար Մարինե Պետրոսյանը   ք.Գատչինայի (Ս.Պետերբուրգ) «Գրականություն եւ կինո» («Литература и кино») XVIII միջազգային կինոփառատոնում ստացել է լավագույն դերասանուհի մրցանակը», - գրված է հրապարակմանը կից:
Ավելի վաղ մրցանակի էր արժանացել ֆիլմում Զուլալիին մարմնավորող Հերմինե Ստեփանյանը՝ Սալենտոյի միջազգային կինոփառատոնում Զուլալիի դերակատարման համար ստանալով լավագույն դերասանուհի մրցանակը:

Armenian Director Hayk Ordyan's feature film "Zulali" won an award in Russia. This was stated on the official Facebook page of this film, and with a photo of this award .
Accordingly, actress Marine Petrosyan received the best actress award at the 18th International Film Festival “Literature and Cinema” in Gatchina, Russia, for her role as Akir in "Zulali."
Earlier, Hermine Stepanyan had won the best actress award at the Salento International Film Festival in Italy—and for her leading role as Zulali in this movie.