Աֆիշա․ ո՞ւր գնալ այս շաբաթ
Ջազ, ռոք, կատակերգություն, մի քիչ էլ՝ շոու-բիզնես․ NEWS.am STYLE-ը հատուկ ձեզ համար առանձնացրել է այս շաբաթվա հետաքրքիր իրադարձություններից մի քանիսը․
Հունիսի 5. Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Ջազը տանիքում» խորագրով համերգային ծրագիր՝ ջազ երաժիշտների մասնակցությամբ։ Համերգի սկիզբը 21:30-ին է, տոմսերի արժեքը՝ 20 000 դրամ։
Հունիսի 6․ Ողբերգական կատակերգություն՝ մեկ գործողությամբ։ Կ․ Ստանիսլավսկու անվան դրամատիկական թատրոնի բեմ կբարձրանա ռեժիսոր Յարոսլավ Ժեւներովի «Дама с собачкой» ներկայացումը՝ ըստ Ա․ Պ․ Չեխովի։ Ներկայացման սկիզբը՝ 19:00-ին, տոմսերի արժեքը՝ 3000 դրամ։
Հունիսի 7․ Գ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում կլինի «Հսրսնացուն հյուսիսից» ներկայացումը, որը նվիրված է Ժորա Հարությունյանի, Վարդան Աճեմյանի եւ Առնո Բաբաջանյանի հիշատակին։ Կատակերգությունը բաղկացած է երկու մասին։ Սկիզբը 19:00-ին, տոմսերի արժեքը՝ 1000, 1500, 2000 եւ 3000 դրամ։
Հունիսի 8․ ONE & ONLY թատրոնը ներկայացնում է DVINZZ երաժշտական նախագիծը․ համերգային ծրագիր APRICOT JAM՝ ջազ նվագախմբի կատարմամբ։ Հանրահայտ հիթեր, օրիգինալ պարային համարներ, Նոր Օռլեանյան ջազային մթնոլորտ՝ միաձուլված ժողովրդական գործիքների կոլորիտին: Սկիզբը՝ 21:00-ին, մուտքավճարը՝ 5000 դրամ։ Սեղանը ամրագրվում է նվազագույնը 2 անձի համար:
Հունիսի 9․ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ժամը 19:30-ին տեղի կունենա «Սիմֆոնիկ ռոք» համերգը։ Համերգին կհնչեն հայտնի ու սիրված ռոք երգերի մեղեդիները՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ։ Տոմսերի արժեքը՝ 5000-ից 20 000 դրամ։
Հունիսի 10․ Հասմիկ Կարապետյանի ռոմանտիկ երգացանկին եւ ինքնատիպ մելիզմներին կարոտած հանդիսատեսին խորհուրդ ենք տալիս շաբաթ երեկոն անցկացնել Հին Անի մյուզիք հոլում, որտեղ երգչուհին հանդես կգա համերգային ծրագրով։ Սկիզբը՝ 20:00-ին, տոմսերի արժեքը՝ 6000, 7000 եւ 8000 դրամ։
Հունիսի 11․ «Չաո»․ սիրային կատակերգություն՝ երկու գործողությամբ։ Բեմադրությունը՝ ՀՀ Վաստակավոր արտիստ, ՀՀ պետական մրցանակի դափնեկիր՝ Հրաչյա Հարությունյանի, դերերում՝ Հրաչյա Հարությունյան, Արմեն Բարսեղյան, Լուիզա Ղամբարյան, Լիզա Բարսեղյան, Ներսես Ավետիսյան, Մարիամ Ադամյան, Դիանա Մալենկո։ Ներկայացումը տեղի կունենա Հ․ Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնում, ժամը՝ 19:00-ին։ Տոմսերի արժեքը՝ 2000-ից 5000 դրամ։

Джаз, рок, комедия и немного шоу-бизнеса. NEWS.am STYLE специально отобрал для вас несколько интересных событий этой недели:
5 июня: «Джаз на крыше» в концертном зале имени Арама Хачатряна с участием джазовых музыкантов. Стоимость билетов 20 000 драм.
6 июня: Трагикомедия в одном действии. В Драматическом театре им. К. Станиславского состоится спектакль «Дама с собачкой» в постановке редиссера Ярослава Женерова.
7 июня: На сцене Национального академического театра имени Сундукяна состоится спектакль «Невеста с севера», который посвящен памяти Жоры Арутюняна, Вардана Ачемяна и Арно Бабаджаняна. Комедия состоит из двух частей. Стоимость билетов 1000, 1500, 2000 и 3000 драм.
8 июня: Театр ONE & ONLY представляет музыкальный проект DVINZZ. – концертная программа APRICOT JAM  в исполнении джазового оркестра. Популярные хиты, оригинальные танцевальные номера, атмосфера новоорлеанского джаза вперемешку с колоритом народных инструментов. Стоимость входа 5000 драм. Стол резервируется минимум на 2 человек.
9 июня: Концерт «Симфоник-рок» состоится в 19:30 в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Прозвучат мелодии известных и популярных рок-песен в исполнении Государственного симфонического оркестра Армении. Билеты стоят от 5 000 до 20 000 драм.
11 июня: Романтическая комедия «Чао»  в двух действиях в Драматическом театре имени Капланяна,  в постановке заслуженного артиста РА, лауреата Государственной премии РА Грачья Арутюняна, в ролях: Грачья Арутюнян, Армен Барсегян, Луиза Гамбарян, Лиза Барсегян, Нерсес Аветисян, Мариам Адамян, Диана Маленко. Стоимость билетов от 2000 до 5000 драмов.