Դերասանուհի Ծովինար Մարտիրոսյանը անակնկալների ու նվերների մասին
Հանրահայտ հայ դերասանուհի Ծովինար Մարտիրոսյանը շատ է սիրում նվերներ։ Իհարկե, այդ գործը բացարձակապես բոլորն են սիրում, սակայն հատկապես հաճելի է սիրելիից նվեր ստանալը։ Ո՞րն է ամենահետաքրքիր նվերը, որը դերասանուհուն մատուցել է իր ամուսին Նարեկ Հայկազյանը։
«Իմ ծննդյան օրն ամուսնուցս ոսկե մատանի ստացա։ Սակայն դա նրա ամենայուրօրինակ նվերը չէ։ Հիշում եմ, երկու-երեք տարի առաջ դուռը թակեցին։ Բացեցի, իսկ այնտեղ մի քանի տուփ կար՝ հսկայականից՝ փոքր։ Եւ յուրաքանչյուրում նվեր կար. փոշեկուլ, բլենդեր, էլեկտրական խառնիչ… Մոռացա ամենակարեւորը՝ տուփերի վրա գեղեցիկ ծաղկեփունջ կար։Ամուսնուս ակնարկը ես հասկացա։ Թեեւ հետագայում ինքն էլ ինձ ասաց. «Կինը հատկապես գեղեցիկ է խոհանոցում»։ Կատակ է, իհարկե, սակայն հետաքրիր էր», - պատմեց դերասանուհին NEWS.am STYLE-ի թղթակցին։
Ծովինարն անձամբ նվերների հարցում նման երեւակայություն չունի։ «Ամոթ է, իհարկե, սակայն ես նույնիսկ չեմ հիշում, թե ինչ եմ նվիրել անցայլ տարի Սբ. Վալենտինի օրը։ Սովորաբար նվիրում եմ տղամարդու կոսմետիկայից մի բան։ Պարզապես ձգտում եմ օգտակար մի բան նվիրել», - պատմում է Ծովինարը։
Թեեւ Նարեկի ծննդյան օրերից մեկին դերասանուհին աչքի է ընկել. «Հավաքեցի բոլոր ընկերներին ռեստորանում, իսկ երեկոյան զանգեցի ամուսնուս եւ ստեցի։ Ասացի, որ ինչ-որ մի ռեժիսոր նրա հետ զրուցել է ցանկանում եւ նշեցի ժամն ու տեղը։ Նա եկավ, ներս մտավ։ Դահլիճում մութ էր։ Եվ հանկարծ բոլորս սկսեցինք գրկել նրան։ Դա ամենալավ անակնկալն էր»։

Актриса Цовинар Мартиросян о сюрпризах и подарках
Знаменитая армянская актриса Цовинар Мартиросян очень любит подарки. Конечно, это дело любят абсолютно все, но особенно приятно получать подарки от любимого человека. Какой самый интересный подарок, который актрисе дарил ее муж Нарек Айказян?
«На мой День рождения я получила от мужа в подарок золотое кольцо. Но это не самый оригинальный его презент. Помню, два-три года назад постучали в дверь. Я побежала открывать, а там было несколько коробок – от самой огромной до маленькой. И в каждой был подарок  - пылесос, блендер, миксер… А, забыла о главном: на коробках лежал красивый букет цветов.
Намек мужа я поняла. Хотя он мне и сам потом прямо об этом заявил: «Женщина особенно красива на кухне». Шутка, конечно, но интересно», - рассказала актриса корреспонденту NEWS.am STYLE.
Сама Цовинар не обладает такой фантазией на подарки. «Стыдно, конечно, но я даже не помню, что сама дарила в прошлом году хотя бы на День св. Валентина. Обычно это что-то из мужской линии косметики. Просто стараюсь подобрать что-то, что пригодится», - рассказывает Цовинар.
Хотя в один из дней рождения Нарека актриса отличилась: «Я собрала всех друзей в ресторане, а потом вечером позвонила мужу и обманула. Сказала, что какой-то режиссер хочет с ним поговорить и назвала время и место. Он приехал, зашел. В зале было темно. И тут мы все вместе начали петь и обнимать его. Это был самый лучший сюрприз!».