ԱՄՆ-ում առաջին Lego-հյուրանոցը կբացվի (ֆոտո)
Մարտի 5-ին ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Կարլսբադ քաղաքի Legoland ժամանցային թեմատիկ զբոսայգում կբացվի հյուրանոց՝ կառուցված, իբրեւ, Lego-ի աղյուսիկներից:
Ըստ HotelChatter.com-ի, ամերիկյան Lego-հյուրանոցը կդառնա աշխարհում երրորդը: Առաջին երկուսը գտնվում են Մեծ Բրիտանիայում եւ Դանիայում: Հյուրանոցում նախատեսված է 250 սենյակ, որոնք կձեւավորվեն երեք յուրահատուկ Lego-ոճով. թագավորություն, ծովահեններ եւ արկածներ: Բացի այդ, զբոսաշրջիկների համար մատչելի կլինեն այնպիսի հարմարություններ, ինչպիսիք են տաքացվող լողավազանը, ռեստորանը եւ բարը:
Lego-հյուրանոցի բացումը նվիրվում է կոնստրուկտորի 80-ամյա հոբելյանին: Նախագծի հեղինակները հույս ունեն, որ այն կօգնի հետագայում նույնպես Lego-ն ժողովրդականացնել ամբողջ աշխարհում:

В США откроется первый Lego-отель
Отель, как будто построенный из кирпичиков конструктора Lego, откроется в тематическом парке развлечений Legoland в Карлсбаде (штат Калифорния, США) 5-го апреля.
Как сообщает HotelChatter.com, американский Lego-отель станет третьим в мире. Первые два находятся в Великобритании и Дании. Отель рассчитан на 250 номеров, которые оформят в трех оригинальных Lego-стилях: королевство, пираты и приключения. Кроме этого, туристам будут доступны такие удобства, как бассейн с подогревом, ресторан и бар.
Открытие Lego-отеля приурочено к 80-летнему юбилею конструктора. Авторы проекта надеются, что это поможет и дальше популяризировать Lego по всему миру.