Հայ երգչուհի Քրիստինա Սին հեռացել է Black Star-ից
Քրիստինա Սին այլևս չի համագործակցում Թիմատիի ապրանքանիշի հետ, հայտնում է Super-ը։ Պատճառն այն է, որ Black Star ապրանքանիշի հետ երգչուհու հնգամյա պայմանագրի ժամկետն ավարտվել է։ Այն որոշել են չերկարացնել, իսկ կոնտենտի՝ այդ թվում Kristina Si բեմական անվան հանդեպ բոլոր իրավունքները Black Star-ին են անցել։
«Ընկերությունում նաև նշել են, որ հետևելու են իրենց մտավոր սեփականության ոչ իրավաչափ գործածման փաստերին»,- հայտնել է ալիքը։
Քրիստինա Սին միացել էր Black Star-ին 2013-ին՝ ստորագրելով հնգամյա պայմանագիր։ Այդ պայմանագրի ժամկետի ավարտից հետո նա պետք է հրաժարվեր իր բեմական անունից՝ դրա հանդեպ իրավունքները տրամադրելով ապրանքանիշին: Վերջին հինգ տարիներին ձայնագրված բոլոր կոմպոզիցիաների իրավունքները նույնպես ապրանքանիշին են ացնելու։
Քրիստինան հայտնել է, որ կշարունակի իր կարիերան որպես մեներգչուհի, բայց թե ինչ անվան տակ՝ դեռ հայտնի չէ։

Певица-армянка Кристина Си ушла из Black Star
Кристина Си больше не является артисткой лейбла Тимати, сообщил телеграм-канал Super. Причина: пятилетний контракт певицы с лейблом Black Star подошел к концу. Его решили не продлевать, а все права на контент, в том числе и на сценическое имя Kristina Si остались у Black Star.
«В компании также отметили, что будут отслеживать факты неправомерного использования своей интеллектуальной собственности», - сообщает канал.
Кристина Си присоединилась к Black Star в 2013 году, подписав пятилетний контракт. По его истечении ей придется отказаться от своего сценического псевдонима в пользу лейбла, а также передать ему права на все композиции, записанные за последние пять лет. Представители Black Star пообещали отслеживать факты неправомерного использования своей интеллектуальной собственности.