5 վայր, որոնք իդեալական են 2019թ. դիմավորելու համար
Ինչպես Նոր տարին դիմավորեք, այնպես էլ կանցկացնեք… Յուրաքանչյուրը, հետեւելով այս իմաստությանը, ամեն տարի փորձում է հնարավորինս ուրախ դիմավորել Նոր տարին, որպեսզի այն հիշվի ոչ միայն ամբողջ տարի, այլեւ ամբողջ կյանքում։ NEWS.am Style-ը կօգնի որոշել՝ որտեղ կարելի է դիմավորել Նոր տարին։
Տանը
Մանդարին, «Օլիվյե» աղցան, ապխտած ազդր, ամանորյա ծրագրեր… Ամանոր՝ խորհրդային ոճով։ Շատերի համար Ամանորն ընտանեկան տոն է, եւ դժվար տարուց հետո, որը ծանրաբեռնված էր աշխատանքով, ցանկություն է առաջանում այն հենց տանը դիմավորել։ Եթե չեք կարող հրաժարվել տանը մնալուց, խորհուրդ ենք տալիս հետաքրքիր ճաշատեսակներ պատրաստել։ Ի դեպ, Երեւանի գրեթե բոլոր ռեստորաններն առաջարկներ ունեն Նոր տարվա համար, որոնք ավելի լավ է հիմա պատվիրել. բոլորն աշխատում են նախապես արված պատվերների հիման վրա, եւ վերջին օրը հազիվ թե կարողանաք ինչ-որ բան գտնել։
Առավելություններ՝ շփում ընտանիքի հետ, արտաքինի նկատմամբ առանձնակի հոգ տանելու կարիք չկա։
Թերություններ՝ Ամանորը սեղանների շուրջ անցկացնելու դեպքում կարող եք ավելորդ կիլոգրամներ կուտակել։
Հյուրանոցներ Հայաստանում եւ Արցախում
Ամանորը նշելու եւս մեկ տարածված միջոց՝ ընտրել Հայաստանի կամ Արցախի որեւէ հյուրանոց, որը հատուկ ամանորյա ծրագիր է առաջարկում։ Նմանատիպ բազմաթիվ հյուրանոցներ առաջարկում են գալա ընթրիք դեկտեմբերի 31-ին, որն ուղեկցվում է երաժշտությամբ, Ձմեռ պապի եւ Ձյունանուշի ներկայությամբ։ Այս տարբերակը խնջույքների սիրահարների համար է։ Եթե հանգստի միայնակ եք մեկնել, կարող եք չանհանգստանալ. հաջորդ օրն արդեն կշփվեք մյուսների հետ, Մաֆիա եւ այլ խաղեր կխաղաք։
Առավելություններ՝ արտասովոր եւ ուրախ Ամանոր, պատրաստելու եւ մաքրելու կարիք չի լինի։ Հարկավոր է միայն գեղեցիկ հագուստ ընտրել։
Թերություններ՝ տանից հեռու են, Արցախի դեպքում հարկավոր է 7 ժամ ճանապարհ անցնել։ Իհարկե, պետք է նշել նաեւ ֆինանսական միջոցների մասին. հայկական իրականության համար այս ամենն իսկապես թանկ է։
Տաք երկրներ
Այս տարբերակն ավելի շատ այն մարդկանց համար է, ում հոգնեցրել են անվերջ խնջույքները, հազարավոր անգամներ տաքացրած ճաշատեսակները եւ «Голубой огонек» ամանորյա շոուն, որը ոչ մի բանի մասին է… իսկ այս դեպքում կարելի է գնալ Եգիպտոս կամ Դուբայ եւ իսկապես հանգստանալ։ Ջրային պարկ, փաթեթ, որը ներառում է ամեն ինչ եւ ամենակարեւորը հեռու խոսակցություններից, թե «երբեք նման նրբաբլիթներ չեք կարել», «մեր ապխտած ազդրը նման չէ մյուսներին»։
Առավելություններ՝ արեւայրուք, ծովամթերք, նրբահամ կերակուր… մի խոսքով՝ իդեալական հանգիստ առաջին դասի հյուրանոցներում։ Այս երկրներում նույնիսկ չորս աստղ հյուրանոցները չեն զիջում հինգին։
Թերություններ՝ ինչպես այլ տոմսերի դեպքում, հարկավոր է նախապես դիմել գործակալությունների. որքան տոները մոտենում են, այնքան ճանապարհորդության գինը բարձրանում է։
Քաղաքից դուրս գտնվող քոթեջ
Կարելի է նաեւ լողավազանով, բուխարիով եւ այլ հարմարություններով հագեցած քոթեջ վարձակալել։ Այս դեպքում վերոնշյալ տարբերակների խառնուրդ կստացվի։ Իսկ հարմարությունները կախված կլինեն ֆինանսական միջոցներից։ Հանգստի այս տարբերակը համապատասխանում է միայն մեծ թվով մարդկանց։
Առավելություններ՝ Նոր տարին կտոնեք ընկերական միջավայրում։ Մաքրությունը, պատրաստելն ու այլ հոգսեր այդքան էլ ծանր չեն թվա, եթե այդ ամենն անեք մյուսների հետ։
Թերություններ՝ եթե լավ քոթեջ վարձակալելու հնարավորություն չկա, նման հանգիստը հազիվ թե տարբերվի տանը Նոր տարին դիմավորելուց։
Երեկույթներ
Երեւանի գրեթե բոլոր փաբերում եւ ռեստորաններում Ամանորի գիշերը հետաքրքիր միջոցառումներ եւ թեմատիկ երեկույթներ են անցկացվում։ Եթե ցանկանում եք պարել մինչ առավոտ, այս տարբերակը ձեզ համար է։ Ի դեպ, խորհուրդ ենք տալիս երեկույթից հետո զբոսնել գիշերային քաղաքում, որն այս տարի «թարմացրել է» հանրապետության հրապարակում տեղադրված տոնածառը։
Առավելություններ՝ Նոր տարին նշելու հրաշալի միջոց։
Թերություններ՝ տոնական միջոցառումներ գրեթե ամենուր ծրագրված են միայն հունվարի 1-ի գիշերը, ինչին ամենայն հավանականությամբ կհաջորդեն են աղցանների շարքն ու տոլման տանը։

Топ-5 мест, где можно идеально встретить Новый 2019-ый год
Как Новый год встретишь, так его и проведешь... Из года в год каждый следуя этой мудрости каждый пытается встретить его  по-возможности весело и, чтобы запомнилось не только на весь год, но и на всю жизнь. А помочь выбрать локацию поможет NEWS.am Style.
Дома
Мандарины, оливье,окорок, новогодние программы...Такой а-ля советский Новый год. Для многих это семейный праздник и после тяжелого года, загруженного по полной работой очень хочется встретить его именно дома. Совет: Если Вы не можете отказаться от домашних посиделок,то можно добавить интересных блюд. Кстати, практически у всех ресторанов Еревана есть комбо-предложения для Нового года,которые лучше выбрать сейчас, так как везде работают по предзаказу и в последний день Вы вряд ли, что найдете.
Плюсы: общение с семьей, не нужно особо заморачиваться с внешним видом
Минусы: проведя Новый год постоянно в застольях, можно набрать лишние килограммы.
Гостиницы в Армении и Арцахе
Еще один из самых популярных способов отметить праздник-уехать в какую-нибудь гостиницу в Армении или в Арцахе, с особой новогодней программой. Практически в каждой такой гостинице есть гала-ужин 31-ого с музыкой, Дедом Морозом и Снегурочкой. Этот вариант для любителей компаний и застолья. Если Вы заселитесь только со своей семьей без компании, то не переживайте - на следующий день Вы уже будете общаться, играть в Мафию и другие игры всем отелем.
Плюсы: Необычный и веселый Новый год,готовить и убирать самим не надо-с Вас только прийти в хорошем платье и сесть за стол.
Минусы: Далеко от дома, в случае с Арцахом ехать нужно примерно 7 часов из Еревана! И конечно же финансы - для армянских реалий это действительно дорого.
Горячие страны
Этот вариант скорее для тех, кому надоели бесконечные застолья, подогревание еды по тысячу раз и эти «Голубые огоньки» ни о чем... А тут можно полететь в Египет или Дубай и действительно отдохнуть по-полной! Аквапарк, all inclusive, а главное- подальше от разговоров в стиле «таких блинчиков Вы не пробовали» и «у нас окорок не такой, как у всех».
Плюсы: Загар,морепродукты, деликатессы...Словом, идеальный отдых в первоклассных гостиницах, ведь в этих странах даже четырехзвездочные отели не уступают пятизвездочным.
Минусы: Как и в случае с любыми билетами - нужно заранее обращаться в тур-агентства,так как чем ближе праздник, тем дороже путевка.
Коттедж загородом
А что если снять коттедж с камином, бассейном и другими удобствами? Тут получится своеобразный гибрид всех вышеперечисленных способов встречи Нового года. А уже удобства зависят от финансов и, главное, такой отдых подойдет исключительно для большой компании.
Плюсы: Встреча праздника в дружеской атмосфере. Уборка, готовка и все остальное покажутся не в тягость, если этим заниматься коллективно.
Минусы: Если нет возможности снять хороший коттедж, то такой отдых мало чем будет отличаться о Нового года дома.
Вечеринки
Практически во всех пабах и ресторанах Еревана в новогоднюю ночь есть интересные мероприятия и тематические вечеринки. Если хочется танцев до утра-то Вам сюда. Кстати, после советуем отправиться гулять по ночной столице, которая в этом году «обновила» главную елку на площади.
Плюсы: отличный способ разнообразить празднование Нового года.
Минусы: Праздничные мероприятия запланированы практически везде только в ночь на 1-ое, а дальше, скорее всего, это уже обычная череда салатов и долмы дома.