Եգոր Կրիդը տապալել է ելույթը Աբու Դաբիում ռուսական փառատոնի ընթացքում
Ռեփեր Եգոր Կրիդի մոտ կարծես թե աստղային հիվանդություն է նկատվում։ Նա տապալել է ելույթը Russian Music Festival մեծ գալահամերգը, որն անցկացվել է Աբու Դաբիում։ Ռուսական ամանորյա փառատոնին երգիչը պետք է հանդես գար երկու կատարմամբ, ապա ելույթ ունենար դրան հաջորդող միջոցառմանը։ Սակայն երբ բեմ դուրս գալու ժամանակն էր, ռեփերը Աբու Դաբիի ամենաթանկարժեք հյուրանոցում հանգիստ սուրճ էր խմում։
Կրիդը մերժել է հանդերձարանում ելույթին պատրաստվելու կազմակերպիչների առաջարկը՝ պատճառաբանելով, որ չի ենթարկվում կանանց կողմից ժամանակի ծրագրմանը, իսկ բեմ դուրս գալու տրամադրություն դեռ չունի։ Կրիդի պատճառով իրավիճակը փորձել է շտկել միջոցառման վարող Ալեքսանդր Ռեւան, ով Արթուր Պիրաժկովի կերպարում մի քանի երգ է կատարել։ Ապա բեմ է բարձրացել Օլեգ Գազմավոնը, ով թեեւ մրսածություն է ունեցել, հանդես է եկել մի քանի կատարմամբ։
Եգոր Կրիդը տապալել է ոչ միայն միջոցառման, այլեւ դրան հաջորդող ելույթն ակումբում։ Ընդ որում, Կրիդը չի չեղարկել ելույթը Դուբայում, որը նախատեսված է հունվարի 5-ին, իսկ Աբու Դաբիում հանգստացել է Russian Music Festival-ի կազմակերպիչների հաշվին։
Ամենայն հավանակությամբ Կրիդին երկար պարզաբանումներ են սպասվում այդ քայլի պատճառով։ Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, ոչ արտիստը չորս ժամ ուշացել է տեսանկարահանումից, ինչին համբերատար մոտեցում է ցուցաբերել Ֆիլիպ Կիրկորովը։

Егор Крид сорвал выступления на российском фестивале в Абу-Даби
У репера Егора Крида, кажется, началась звездная болезнь. Он сорвал большой гала-концерт на фестивале Russian Music Festival в Абу-Даби. Дело в том, что у певца было запланировано два выступления - исполнение двух песен на гала-концерте Русского новогоднего фестиваля и сет на афтепати мероприятия. Однако, когда подошло время его выхода на сцену, рэпер спокойно сидел на террасе самого дорогого отеля в Абу-Даби и пил кофе.
На предложение организаторов пойти в гримерку готовиться к выступлению он ответил отказом, мотивируя это тем, что не подчиняется жесткому таймингу и настроение выйти на сцену еще не пришло. Из-за Егора на сцене пришлось отдуваться ведущему мероприятия Александру Ревве, который в образе Артура Пирожкова исполнил несколько песен. Затем на сцену вышел Олег Газманов, который, несмотря на сильную простуду, выдал практически полноценный концертный сет.
В итоге Крид не появился не только на гала-вечере, но и сорвал следующее выступление в клубе. Впрочем, несмотря на сорванные условия договора, Крид не стал отменять свое выступление в Дубае, запланированное на 5 января, при этом отдохнув в Абу-Даби за счет организаторов Russian Music Festival.
В дальнейшем Крида скорее всего ждет долгое разбирательство по поводу его эгоистичного поступка, который никогда не позволили бы себе звезды большой величины. Коллеги по Blackstar также никогда не были замешаны в подобных скандалах. Ранее уже сообщалось о четырехчасовом опоздании артиста на телесъемки, которое стерпел такой профессионал, как Филипп Киркоров. Но новая выходка Егора Крида вряд ли сойдет ему с рук.