Ջոնի Դեփը դատարանում 87 տեսանյութ է ցույց տվել, որոնցում նախկին կինը՝ Էմբեր Հերդը, ծեծի է ենթարկում իրեն
13:03, 19 մարտի
Հոլիվուդյան 55-ամյա դերասան Ջոնի Դեփը կարծես ցանկանում է ոչ միայն վերականգնել անունը՝ ապացուցելով, որ երբեք ծեծի չի ենթարկել նախկին կնոջը՝ Էմբեր Հերդին, այլեւ վրեժ լուծել նրանից զրպարտության համար։ Դերասանը նրա դեմ հայց է ներկայացրել եւ դատավորներին 87 կարճ տեսանյութեր ցույց տվել, որոնցում 32-ամյա դերասանուհին բռնություն է գործադրում ամուսնու նկատմամբ։
Տեսագրություններն արվել են տեսահսկման սարքերի միջոցով, որոնք տեղադրված են զույգի առանձնատանը։ Դրանցում երեւում է՝ ինչպես է Էմբերը պարբերաբար հարձակվում ամուսնու վրա, ագրեսիվ վարքագիծ դրսեւորում, հայտնում է Lad Bible հրատարակությունը։
Դեփի խոսքով՝ Հերդը մի անգամ կարող էր իրեն առանց մատի թողնել՝ իր վրա վիսկիի շիշ նետելով։ Ծանր ապակին կտրել է դերասանի աջ ձեռքի միջնամատը եւ կարող էր հանգեցնել անդամահատման։
Ջոնի Դեփը հոլովակները չի ցուցադրել նախկին կնոջից վնասվածքի համար փոխհատուցում պահանջելու համար։ Դերասանը կարծում է, որ նա զրպարտել է իրեն եւ ցանկանում է 50 մլն դոլար ստանալ  համբավին պատճառված վնասի համար։
Ավելի վաղ դերասանը դատարանում խոստովանել էր, որ Էմբերը դավաճանել է իրեն, ընդ որում, դա տեղի է ունեցել ամուսնությունից մեկ ամիս անց։ Միլիարդատեր Իլոն Մասկը եղել է ամուսինների տանը, երբ Ջոնին նկարահանումների է եղել եւ նույնիսկ գիշերը մնացել է Հերդի հետ։
Էմբեր Հերդը եւ Ջոնի Դեփն ամուսնալուծության համար դիմել են 2016թ.-ին ամուսնությունից 15 ամիս անց։ Դերասանուհին հայտարարել է, որ նա իրեն ծեծի է ենթարկել։ 2017թ.-ի հունվարին ամուսինները պաշտոնապես բաժանվել են։

Джонни Депп показал в суде 87(!) видео, где его избивает бывшая жена Эмбер Херд
55-летний голливудский актер Джонни Депп похоже хочет не только реабилитироваться в глазах общественности, доказав, что никогда не избивал свою бывшую супругу Эмбер Хёрд, но и поквитаться с ней за клевету. Актер подал на нее в суд. Он предоставил судьям 87(!) коротких видеороликов, на которых 32-летняя актриса сама применяет насилие в отношении мужа.
Записи были сделаны камерами видеонаблюдения, установленными в особняке четы. На них видно, как Эмбер периодически набрасывалась на супруга с кулаками, пиналась и агрессивно себя вела, рассказывает издание Lad Bible.
По словам Деппа, Херд однажды едва не оставила его без пальца, швырнув в него бутылкой виски. Тяжелое стекло раздробило средний палец на правой руке актера, чуть не ампутировав его полностью.
Джонни Депп продемонстрировал ролики не для того, чтобы получить компенсацию от бывшей за травму. Актер считает, что та оклеветала его и хочет отсудить у актрисы $50 миллионов за нанесенный репутации ущерб.
Ранее артист признался в суде, что Эмбер изменяла ему, причем измены начались уже через месяц после свадьбы. Миллиардер Илон Маск приезжал в дом супругов когда Джонни был на съемках и даже оставался с Херд на ночь.
Эмбер Херд и Джонни Депп подали на развод в 2016-м году после 15 месяцев брака. Актриса заявила, что он избивал ее. В январе 2017 года супруги официально развелись.