Սրբուկն այսօր հանդիպել է Սփյուռքի նախարարի պարտականությունները կատարող Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանին
«Եվրատեսիլ 2019»-ի Հայաստանի ներկայացուցիչ Սրբուկն ու եվրատեսիլյան պատվիրակության անդամներն այսօր՝ ապրիլի 1-ին, հանդիպել են Սփյուռքի նախարարի պարտականությունները կատարող Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է սփյուռքի աջակցության հարցը:
«Երգը լսել եմ, հավանել ենք, հետաքրքրությունը շատ բարձր է նաև սփյուռքի կողմից: Համոզված եմ, որ այս տարի հաղթելու ենք:»,-նշել է Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանը:
Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանը Սրբուկին է նվիրել աշխարհում հայ երգն ու երաժշտությունը տարածած կատարող-երաժիշտների ժողովածուն՝ հույս հայտնելով, որ օրերից մի օր երգչուհին ևս կընդգրկվի այդ ցանկում:
Թել Ավիվի եվրատեսիլյան բեմում մեր պատվիրակը հանդես կգա 2-րդ կիսաեզրափակչում՝ մայիսի 16-ին: Եզրափակիչը տեղի կունենա մայիսի 18-ին: Մինչ այդ ծրագրված է համերգային շրջագայություն Եվրոպայում: Առաջին կանգառը Նիդեռլանդներում է: Այս մասին տեղեկանում ենք Հանրային հեռուստաընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

On 1 April, Srbuk, Armenia’s representative at Eurovision Song Contest 2019, and members of the Armenian delegation to the Eurovision Song Contest met with acting Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Babken DerGrigorian.
The support of Diaspora Armenians was discussed during the meeting. “I listened to the song and liked it, and the song has also sparked great interest among Diaspora Armenians. I am certain that Armenia will win this year,” Babken DerGrigorian stated. DerGrigorian presented a collection of musicians having disseminated Armenian songs and music around the world and voiced hope that the singer would include those songs in her repertoire someday.
Armenia’s representative will perform in the second semi-final at the Eurovision Song Contest in Tel Aviv on 16 May. The final will be held on 18 May. Until then, the singer will give concerts across Europe, and the first stop is in the Netherlands, reports the Department of Public Relations of Armenian Public Television.