Անսպասելի. արքայազն Ուիլյամը դավաճանո՞ւմ է Քեյթ Միդլթոնին
Բրիտանական որոշ լրատվամիջոցներ պնդում են, որ արքայազն Ուիլյամը դավաճանում է Քեյթ Միդլթոնին։ The Sun-ի տեղեկություններով՝ դուքսը սիրավեպ ունի Քեյթի մտերիմ ընկերուհու՝ Ռոուզ Հանբերիի հետ։
Ռոուզը նախկին մոդել է, նա եւ Քեյթն ընկերական հարաբերություններ ունեն արդեն ավելի քան 10 տարի։ 2011թ.-ին Հանբերին դուքսերի հարսանիքին հրավիրվածների ցանկում էր, նրանց հաճախ էին նկատում միջոցառումների ընթացքում։
Ռոուզը նաեւ դուքսերի հարեւանուհին է. նրա առանձնատունը Քեյթի եւ Ուիլյամի կեցավայրից մի քանի մղոն հեռավորության վրա է գտնվում, եւ ինչպես հայտնում են աղբյուրները, նա հաճախ է հանդիպում դուքսի հետ։ «Նրանց հանդիպումներն ընկերական բնույթ չունեն, թեեւ թե Ռոուզը, թե Ուիլյամը կողակից ունեն»,- հայտարարել է աղբյուրը։
Ըստ տեղեկությունների՝ երբ Քեյթն առաջին անգամ կասկածներ է ունեցել ամուսնու եւ Ռոուզի կապի մասին, ամուսնուն արգելել է հանդիպել նրա հետ եւ պահանջել ամբողջությամբ խզել հարաբերությունները նույնիսկ նրա ամուսնու հետ։ Ուիլյամն, իհարկե, հերքել է ամեն ինչ եւ փորձել հաշտեցնել նախկին ընկերուհիներին։ «Սակայն Քեյթն ակնհայտ հասկացրել է, որ այլեւս չի ցանկանում տեսնել նրանց եւ ցանկանում է, որ Ուիլյամը նրանց ջնջի մտերիմ մարդկանց շրջանակից՝ անկախ նրանց բարձր սոցիալական կարգավիճակից»,- ասել է աղբյուրը։
Տեղեկություններն արդեն իսկ հասցրել են մեկնաբանել պալատում։ Արքայազն Ուիլյամի փաստաբանները Daily Beast հրատարակությանը հայտնել են, որ դատական հայց կներակայացնեն բրիտանական լրատվամիջոցների դեմ ոչ հավաստի տեղեկատվություն տարածելու համար։ «Ի հավելումն նրա, որ այս ամենը սուտ սպեկուլյացիաներ են, հրապարակումը խախտում է նրանց անձնական կյանքի իրավունքը՝ ըստ մարդու իրավունքների մասին եվրոպական կոնվենցիայի 8-րդ հոդվածի»։

Неожиданно! Принц Уильям изменяет Кейт Миддлтон?
Британские таблоиды утверждают, что принц Уильям  изменяет Кейт Миддлтон. По информации The Sun, у герцога роман с близкой подругой Кейт Роуз Ханбери!
Роуз — бывшая модель, и их дружбе с Кейт уже больше 10 лет: в 2011-м Ханбери, кстати, была в списке приглашенных звезд на свадьбе герцогов, а еще их часто видели вместе на светских мероприятиях.
Роуз еще и соседка герцогов- ее особняк находится в нескольких милях от резиденции Кейт и Уильяма, и, как сообщают инсайдеры, она часто видится с герцогом. «Их встречи носят далеко не дружеский характер, хотя и у Роуз, и у Уильяма есть благоверные», — заявил источник из их окружения.
По слухам, когда Кейт впервые заподозрила связь супруга с Роуз, она запретила ему общаться с ней и потребовала полностью разорвать отношения даже с ее мужем Дэвидом Роксэведжем. Сам Уильям, конечно, все отрицал и пытался помирить бывших подруг: «Однако Кейт ясно дала понять, что больше не хочет их видеть, и желает, чтобы Уильям исключил их из круга близких людей, несмотря на их высокий социальный статус», — поделился инсайдер.
Эти слухи уже успели прокомментировать во дворце! Адвокаты принца Уильяма заявили изданию Daily Beast, что подадут судебный иск против британских СМИ за распространение недостоверной информации: «В дополнение к тому, что это ложные спекуляции, их публикация в отношении частной жизни наших клиентов также представляет собой нарушение их частной жизни в соответствии со статьей 8 Европейской конвенции о правах человека».