Սամբուրսկայան հայտարարել է, որ Առաջին ալիքը չի ցուցադրել իր ելույթը
Երգչուհի եւ դերասանուհի Անաստասիա Սամբուրսկայան հայտարարել է, որ Առաջին ալիքը չի ցուցադրել իր ելույթը «Տարվա շանսոն» մրցանակաբաշխության ընթացքում, որն անցկացվել է ապրիլի 20-ին՝ Կրեմլյան պալատում։ Այդ մասին նա հայտնել է Instagram-ի էջում։ Առաջին ալիքը «Տարվա շանսոն» մրցանակաբաշխությունը ցուցադրել է մայիսի 1-ին։
Դերասանուհին կարծիք է հայտնել, որ այդպիսի որոշման պատճառը հեռուստաալիքի երաժշտական տնօրենի «անձնական անբարյացակամ վերաբերմունքն է»։
Публикация от НАСТАСЬЯ СамбурскАя (@samburskaya)
Նախորդ շաբաթ սկանդալ է բարձրացել Առաջին ալիքի «մանկական ձայնը» նախագծի շուրջ այն բանից հետո, երբ հաղթանակ է տարել երգչուհի Ալսուի դուստրը՝ Միկելա Աբրամովան։ Այս արդյունքները դուր չեն եկել մի շարք օգտատերերի։
Այդ առնչությամբ Առաջին ալիքը որոշել է հետաքննություն անցկացնել՝ դիմելով Group-IB ընկերության՝ կիբերանվտանգության ոլորտում մասնագետներին։ Հեռուստաընկերությունը նաեւ նշել է, որ քվեարկության ընթացքում նկատվել են որոշակի «ակնանոնություններ»։

Самбурская заявила, что Первый канал вырезал из эфира ее выступление
Певица и актриса Анастасия Самбурская заявила, что Первый канал не показал ее выступление на премии «Шансон года», которую вручали 20 апреля в Кремлевском дворце. Об этом она сообщила в Instagram.
Актриса выразила мнение, что причиной такого решения стала «личная неприязнь» со стороны музыкального директора телеканала.
Публикация от НАСТАСЬЯ СамбурскАя (@samburskaya)
На прошлой неделе скандал разразился вокруг шоу Первого канала «Голос.Дети», после того как победу в финале одержала дочь певицы Алсу Микелла Абрамова. Такие результаты не устроили многих пользователей Сети.
В связи с эти Первый канал решил провести расследование, обратившись к специалистам в сфере кибербезопасности из компании Group-IB. Телекомпания также отметила, что в ходе голосования наблюдались некоторые «аномальности».