Ալլահի անունով մինի կիսաշրջազգեստները վիրավորել են մուսուլմաններին
Redbubble օնլայն հարթակը, որում անկախ նկարիչները վաճառում են սեփական պրինտներից կարված հագուստ, քննադատության է արժանացել։ Բանն այն է, որ մինի կիսաշրջազգեստների վրա առկա է Ալլահ անունը։ Այս մասին հայտնում է Independent-ը։
Կիսաշրջազգեստներից մեկի վրա գրված է «Փառք Ալլահին» արտահայտությունը, մյուսի վրա «Առանց Ալլահի ես ոչինչ եմ»։ Կայքում դրանք վաճառվում են 25-28 ֆուտ ստերլինգով։
Կայքի օգտատերերը նկատել են ապրանքը եւ սարսափելի են։ «Ինչ-որ մեկը սա տեսե՞լ է։ Մինի կիսաշրջազգեստները Ալլահի անունով են։ Շատ վիրավորական է եւ ձեր կողմից սա հիմարություն է», - Twitter -ում գրել է կայքի օգտատերերից մեկը՝ նշելով Redbubble ընկերության հրապարակումը։
Ի պատասխան Redbubble-ի ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել ուշադրություն արժանացնելու համար այդ ապրանքին եւ խոստացել են կայքից անհապաղ  ջնջել այն։

Redbubble criticized for 'Allah' miniskirts
Redbubble online platform - a marketplace for independent designers - has been urged to remove "offensive" miniskirts emblazoned with scriptures and the word Allah, BBC reported.
The skirts, on sale for about £25, have been branded "point blank inappropriate" and "incredibly stupid".
Dr Irfan Malik, from Nottingham, said the website's items were disrespecting several faiths, not just Islam.
"The last few weeks there's been a number of tweets about items on the website and it's just getting worse and worse," he said.
Redbubble’s representatives, in turn, thanked users for drawing attention to inappropriate products and promised to immediately remove them from the site.