Հրաշք՝ անիվների վրա. Գարիկ Մարտիրոսյանը ցույց է տվել Երեւանում գեղեցիկ նկարազարդված «Ժիգուլին»
Հայտնի շոումեն Գարիկ Մարտիրոսյանը հերթական անգամ սեր է խոստովանել Երեւանին եւ նրա ստեղծագործ բնակիչներին։ Նա տեսանյութ է հրապարակել, որը նկարել է նրա ընկերն ու կոլեգան՝ Գրիգոր Գասպարյանը Հայաստանի մայրաքաղաքի փողոցներից մեկում։
Публикация от Гарик Мартиросян (@martirosian_official)
Հոլովակում պատկերված է «ՎԱԶ 2102» մակնիշի կապույտ գույնի ավտոմեքենա, որը զարդարված է 1889թ.-ի Վինսենտ Վան Գոգի «Աստղազարդ գիշեր» նկարի մոտիվներով աերոգրաֆիայիով։ «Ավտոմեքենան նույն տարվա է»,- կատակել է Գարիկը։
Հետեւորդները հիացել են զարմանալի ավտոմեքենայոցվ, իսկ նրանցից մեկը գրել է. «Վան Գոգը հին հայ նկարիչ է»։
Картинки по запросу гарик мартиросян в ереване
Ավելի վաղ Գարիկն ու նրա հայ կոլեգաները Instagram-ում ֆլեշմոբ էին սկսել՝ զբոսաշրջիկներին հրավիրելով իրենց պատմական հայրենիք։ Ըստ ամենայնի՝ նա եւս ծրագրում է Հայաստան այցելել այս ամառ։

Чудо на колесах: Гарик Мартиросян показал очень красиво расписанный автомобиль «Жигули» в Ереване
Известный шоумен Гарик Мартиросян в очередной раз признался в любви Еревану и его креативным жителям. Так, он опубликовал видео, которое снял его друг и коллега Григор Гаспарян на одной из улиц армянской столицы.
В ролике снят автомобиль «Жигули ВАЗ 2102» синего цвета, который расписан аэрографией по мотивам картины Винсента Ван Гога «Звёздная ночь» 1889 года.
«Автомобиль того же года»,- шутит Гарик.
Пользователи тут же принялись восхищаться удивительным автомобилем, а один из фолловеров даже заявил: «Ван Гаго это. Древний армянский художник».
Картинки по запросу гарик мартиросян в ереване
Ранее Гарик и его армянские коллеги по цеху устроили в Instagram флешмоб, зазывая туристов на историческую Родину. Судя по всему, он сам планирует посетить Армению этим летом.