«Տաքսի»-ի աստղի կրտսեր եղբայրը կնկարահանվի Արցախի մասին ֆիլմում
Դերասանը, որը «13-րդ թաղամաս» ֆիլմում խաղացել է գլխավոր դերը, համաձայնություն է տվել մասնակցել ծագումով հայ ռեժիսոր Ռոբերտ Դեֆի ֆիլմի նկարահանումներին։ Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է ֆիլմի պրոդյուսեր Եկատերինա Միխայլովան։
«Մասնակցությունը հաստատել է ֆրանսիացի հայտնի դերասան Բիբի Նասերին, ինչը մեր ֆիլմին միջազգային մակարդակ դուրս գալու հնարավորություն է տալիս»,- ասել է Միխայլովան։
«Վալտեր» ֆիլմի գործողությունները տեղի են ունենում նախորդ դարի 90-ական թվականներին։ Գլխավոր հերոսը (ֆիլմը կրում է նրա անունը) աշխատում է Մոսկվայում՝ աշխեղկ շինարարության վրա։ Ողբերգական նորությունը նրան ստիպում է վերադառնալ հայրենիք՝ Լեռնային Ղարաբաղ՝ մորը փրկելու կամ թաղելու համար։ «Սա ներբող է որդիական սիրո մասին»,- փորձագետներին պատմել են ֆիլմի հեղինակները։
Ավելի վաղ՝ փետրվարին, դերասաններ Սամի եւ Բիբի Նասերիները Գագիկ Ծառուկյանի հրավերով այցելել էին Երեւան։ Ֆրանսիական կինոյի աստղերը պատմել են հայերի ու Շառլ Ազնավուրի նկատմամբ վերաբերմունքի մասին։

‘Taxi' star's younger brother to star in film about Karabakh
‘District 13’ actor, ‘Taxi’ star young brother Bibi Naceri agreed to take part in the shooting of the film of the Russian director of Armenian origin Robert Deaf, the film producer Ekaterina Mikhailova told RIA Novosti.
According to her, they confirmed the participation of the famous French actor Bibi Naceri.
‘Walter’ tells a story from the 90s of the last century, when the main character - Walter - is on earnings in Moscow, works as foreman. The tragic news forces him to return to his homeland - Nagorno-Karabakh -  to save or bury his mother.
“This is an ode about filial love,” the authors of the picture told the experts.
Earlier in February, the actors Sami and Bibi Naceri visited Yerevan at the invitation of Armenian tycoon Gagik Tsarukyan. French movie stars talked about their attitude towards Armenians and Charles Aznavour.