«Առյուծ արքա»-ի ռեմեյքը հիասթափեցրել է Էլթոն Ջոնին
Բրիտանացի երգիչ եւ կոմպոզիտոր Էլթոն Ջոնը քննադատել է այս ամռանը թողարկված «Առյուծ արքան» անիմացիոն ֆիլմի երաժշտությունը, որը նույնանուն հայտնի մուլտֆիլմի նոր տարբերակն է։ Այս մասին հայտնում է The Independent-ը։
««Առյուծ արքա»-ի նոր տարբերակն ինձ համար մեծ հիասթափություն էր, քանի որ նրանք փչացրել են երաժշտությունը։ Երաժշտությունը բնօրինակի կարեւորագույն մասն էր, սակայն ժամանակակից ֆիլմի երաժշտությունը նույն ուժը չունի։ Կախարդանք ու ուրախությունը կորցրել են»,- ասել է Ջոնը։
Քանի որ Էլթոն Ջոնն ակտիվ մասնակցություն է ունեցել 1994թ.-ի բնօրինակ ֆիլմի սաունդթրեքի ստեղծմանը, նրան հրավիրել են նաեւ աշխատելու նոր ֆիլմի վրա։ Սակայն «Առյուծ արքա»-ի նոր տարբերակի համար երգիչն ու կոմպոզիտորը միայն մի երգ է գրել՝ «Never too late»։
«Ես կցանկանայի ավելի ներգրավված լինել նախագծի վրա աշխատանքներին, սակայն մուլտֆիլի ու դրա սաունդթրեքի ստեղծագործական մտահղացումն այս անգամ տարբեր էին, իմ կարծիքը չէր ողջունվում, եւ դրան նույնքան հարգանքով չէին վերաբերվում, որքան նախկինում։ Դա շատ վշտացրեց ինձ։ Բայց ես երջանիկ եմ, որ երաժշտական ճիշտ ոգին ապրում է «Առյուծ արքան» մյուզիքլում»- հավելել է նա։

Элтон Джон остался разочарован ремейком «Короля Льва»
Британский певец и композитор Элтон Джон раскритиковал музыку к вышедшему этим летом анимационному фильму «Король Лев», новой версии известного одноименного мультфильма. Об этом сообщила газета The Independent.
«Новая версия «Короля Льва» стала для меня огромным разочарованием, потому что они испортили музыку, — говорит Джон. — Музыка была важной составляющей оригинала, а у музыки в современном фильме нет той же силы. Магия и радость были потеряны».
Поскольку Элтон Джон принимал активное участие в написании саундтрека к оригинальному фильму 1994 года, его пригласили и для работы над новой лентой. Однако для современной версии "Короля Льва" певец и композитор написал лишь одну песню - Never too late.
«Мне хотелось бы быть более вовлеченным в процесс работы над проектом, но креативное видение мультфильма и его саундтрека в этот раз были другими, мое мнение не приветствовалось, и к нему не относились с тем же уважением, что раньше. Это меня очень расстроило. Но я счастлив, что правильный музыкальный дух живет в мюзикле "Король Лев"», — добавил он.