Քանյե Ուեսթը ջրիմուռներից պատրաստված սպորտային կոշիկների հավաքածու է թողարկում
Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթի ընկերությունը՝ Yeezy-ին, ծրագրում է ջրիմուռներից պատրաստված պենոպլաստ օգտագործել էկոլոգիական սպորտային կոշիկների հավաքածուի պատրաստման համար: Երաժիշտի խոսքով` հենց ընկերությունը Վայոմինգում գտնվող 1600 հեկտար ռանչոյի ֆերմայում կաճեցնի ջրիմուռները: Ծրագրվում է այնտեղ տեղափոխել նաեւ Yeezy-ի ղեկավար կայանը, գրում է Bitcryptonews-ը:
3
Սպորտային կոշիկների նախատիպը պատրաստվել է Ատլանտայում էթիլենվինիլացետատի եւ ջրիմուռներից պատրաստված փրփուրից: «Մենք պատրաստվում ենք գյուղատնտեսությամբ զբաղվել եւ կհնձենք այն, ինչ ցանել ենք»,- վստահ է Քանյե Ուեսթը։
Fast Company's նորարարությունների փառատոնին ներկայացված սպորտային կոշիկների օրինակները շատ նման են Yeezy Foam Runner-ի մոդելին։ Ռեփերը, սակայն, չի հայտնել նոր հավաքածուի թողարկման կամ ֆերմայի գործարկման մոտավոր ժամկետը։

Канье Уэст запускает линию кроссовок из водорослей
Компания американского рэпера Канье Уэста Yeezy планирует использовать пенопласт из водорослей для изготовления линии экологичных кроссовок. По словам музыканта, компания сама будут выращивать водоросли на гидропонной ферме на ранчо в Вайоминге, площадью более 1600 гектаров. Туда же планируют перенести и штаб-квартиру Yeezy, пишет Bitcryptonews.
3
Прототип кроссовок был изготовлен в Атланте из комбинации этиленвинилацетата на нефтяной основе и пены, полученной из водорослей.
«Мы собираемся заниматься сельским хозяйством и пожнем то, что посеем»,- уверен Уэст.
кроссовки из водорослей
Представленные на фестивале инноваций Fast Company's образцы кроссовок очень похожи на прежнюю модель Yeezy Foam Runner. Несмотря на анонс, рэпер не назвал примерной даты выхода новой линии или сроков запуска гидропонной фермы.