Հոլի Բերին դստեր հորը մեղադրում է ինցեստի ու ռասիզմի մեջ
Հոլիվուդյան դերասանուհի Հոլի Բերին իր նախկին սիրելիին՝ կանադացի մոդել Գաբրիել Օբրիին, մեղադրել է ինցեստի եւ ռասիզմի մեջ։ Daily Mail-ի հաղորդմամբ՝ աստղի եւ նրա դստեր հոր միջեւ դատական գործի մանրամասները հայտնի են դարձել փաստաթղթերի միջոցով, որոնց հայտնվել են համացանցում։
2011թ.-ին, երբ ծնողները պայքարել են դստեր խնամակալության իրավունքի համար, Բերին մի շարք մեղադրանքներ է ներկայացրել Օբրիի դեմ, որոնցից շատերը հետագայում ջնջվել են արձանագրությունից։
Հոլի Բերին ընկերոջը համոզել է հոգեբույժի մոտ գնալ, ինչից հետո հայտնի է դարձել, որ ինտիմ կյանքում անհաջողությունների պատճառ է դարձել այն, որ Օբրին սեքսուալ կապ է ունեցել ազգականներից մեկի հետ, ինչը նրան հոգեբանական տրավմա է հասցրել։ Բացի այդ՝ աստղի խոսքով՝ նախկին սիրելին դեպրեսիա է ունեցել, որը հրաժարվել է բուժել։
Հոլի Բերին Գաբրիել Օբրիի հետ սկսել է հանդիպել 2005թ.-ի նոյեմբերին։ Նրանք ծանոթացել են Versace-ի համար ֆոտոշարքի ընթացքում։ 2008թ․-ի մարտին ծնվել է նրանց դուստրը՝ Նալան։ 2010թ.-ի մայիսին Հոլին եւ Գաբրիելը հայտարարել են բաժանվելու մասին։ Նույն տարում դերասանուհին ռոմանտիկ հարաբերություններ է սկսել ֆրանսիացի դերասան Օլիվյե Մարտինեսի հետ։

Halle Berry accuses her ex of incest and racism
In 2011, when parents fought for custody of their common daughter, Berry brought a series of charges against Aubrey, many of which were later deleted from the protocol.
When Berry persuaded her boyfriend to go to a psychotherapist, after which it became known that the reason for failures in his intimate life was Aubrey's  sexual affair with one of his relatives, who caused him psychological trauma. According to the star, the ex had depression, and refused to treat it.
Halle Berry and Gabriel Aubrey's relationships started in 2005. They met at a photoshoot for Versace. Their daughter Nahla was born in March 2008. Halle and Gabriel confirmed braking up on May 30, 2010.