Ջասթին Բիբերի մոտ լուրջ հիվանդություն է ախտորոշվել
Կանադացի երգիչ Ջասթին Բիբերի մոտ Լայմի հիվանդություն է ախտորոշվել։ Արտիստն այդ մասին հայտնել է Instagram-յան էջում։
«Երկար ժամանակ մարդիկ ասում էին, որ Ջասթին Բիբերի տեսքը կեղտ է նման, նա մետամֆետամին է օգտագործում եւ այլն՝ չիմանալով, որ վերջերս ինձ մոտ Լայմի հիվանդություն է ախտորոշվել, ինչպես նաեւ քրոնիկ մոնոնուկլեոզի լուրջ դեպք, որն ազդել է մաշկիս, ուղեղի աշխատանքի, էներգիայի եւ առողջության ընդհանուր վիճակի վրա»,- գրել է արտիստը։
Картинки по запросу джастин бибер
Երգիչը պատմել է, որ երկու բարդ տարի է ապրել, սակայն «դեռեւս անբուժելի հիվանդության» ճիշտ բուժման շնորհիվ ապաքինվում է ու կրկին կկարողանա ելույթ ունենալ։
Լայմի հիվանդությունն ինֆեկցիոն հիվանդություն է, որի հարուցիչները հինգ տեսակի բակտերիաներ են, որոնք փոխանցվում են տզերի խայթոցների միջոցով։ Հիվանդությունը կլինիկական բազմազան դրսեւորումներ ունի, որոնց շարքում են ջերմությունը, գլխացավերը, հոգնածությունն ու մաշկային ցանը։ Որոշ դեպքերում ախտահարվում են հոդերի հյուսվածքները, սիրտը, նյարդային համակարգն ու աչքերը։ Լայմի հիվանդությունը կարող է ավարտվել մահվան ելքով, ոչ ժամանակակից ու ոչ ադեկվատ բուժման դեպքում՝ հաշմանդամությամբ։

У Джастина Бибера диагностировали серьезное заболевание
У канадского певца Джастина Бибера обнаружили болезнь Лайма. Об этом сам артист заявил в своем Instagram.
«Долгое время люди говорили, что Джастин Бибер выглядит как дерьмо, принимает метамфетамин и так далее, не зная, что недавно у меня диагностировали болезнь Лайма, и не только ее, но и серьезный случай хронического мононуклеоза, который повлиял на мою, кожу, функции мозга, энергия и общее состояние здоровья», — написал артист.
Картинки по запросу джастин бибер
Певец рассказал, что ему пришлось пережить тяжелые два года, но благодаря правильному лечению «пока еще неизлечимой болезни» он идет на поправку и сможет снова выступать.
Болезнь Лайма — инфекционное заболевание, вызываемое пятью видами бактерий, которые передаются через укус клещей. Недуг обладает большим многообразием клинических проявлений, среди которых: жар, головные боли, усталость и кожная сыпь. В некоторых случаях поражаются ткани суставов, сердце, нервная система и глаза. Болезнь Лайма может закончиться летальным исходом или инвалидностью в случае несвоевременного или неадекватного лечения.