Օպերային երգչուհի Սվետլանա Կասյանը հոսպիտալացվել է կորոնավիրուսով․ Ինտերֆաքս
Օպերային երգչուհի Սվետլանա Կասյանը վարակվել է կորոնավիրուսով։ Նա հոսպիտալացվել է: Այս մասին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել է նրա ամուսինը՝ «Հին հավատացյալների» համաշխարհային միության ղեկավար Լեոնիդ Սեւաստյանովը։
«Արդեն հիմա Սվետլանայի մոտ երկկողմանի թոքաբորբ կա», - նշել է նա։
Սեւաստյանովի խոսքերով՝ իրենց աջակցության է հայտնել Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը, որը  բարձր է գնահատում երգչուհու կատարողական վարպետությունը:
Խոսելով տեղի ունեցածի մասին՝ Սեւաստյանովն ուշադրություն է հրավիրել այն հանգամանքի վրա, որ իր կինը հիվանդացել է տաճար այցելելուց հետո, որտեղ շփվել է այլ ծխականների հետ, որոնցից մեկը հիվանդ է եղել կորոնավիրուսով: «Ես կցանկանայի կոչ անել բոլորին մնալ այս օրերին տանը եւ աղոթել ընտանիքի հետ», - ասել է ամուսինը՝ «Հին հավատացյալների» համաշխարհային միության ղեկավարը։

Оперная певица Светлана Касьян госпитализирована с коронавирусом - Интерфакс
Оперная певица Светлана Касьян госпитализирована с коронавирусом, сообщил «Интерфаксу» в пятницу ее супруг, глава Всемирного союза староверов Леонид Севастьянов.
«Уже сейчас у Светланы двустороннее воспаление легких», - отметил он.
По словам Севастьянова, с письмом поддержки к ним обратился папа Римский Франциск, который в прошлом не раз высоко отзывался об исполнительском мастерстве певицы.
Говоря о произошедшем, Севастьянов обратил внимание на то, что его супруга заболела после того, как побывала в храме, где общалась с другими прихожанами, один из которых оказался болен коронавирусом. «Я хотел бы призвать всех остаться в эти дни дома и молиться в кругу семьи», - сказал руководитель Союза староверов.