Հարվի Վայնշտեյնը բանտում բուժվել է կորոնավիրուսից. Daily Mail
Բռնաբարության եւ սեքսուալ հանցագործությունների համար դատապարտված պրոդյուսեր Հարվի Վայնշտեյնը բուժվել է COVID-19 կորոնավիրուսային վարակից, հայտնում է Daily Maily-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրը։
Մարտի կեսերին նա կորոնավիրուսի թեստ էր հանձնել, որի պատասխանը դրական էր։ Աղբյուրի տվյալներով՝ դրանից հետո Վայնշտեյնին մեկուսացրել են՝ կարանտին սահմանելով «Wende» խիստ ռեժիմով բանտում, որը գտնվում է ամերիկյան Նյու Յորք նահանգում։
«Նա ջերմություն եւ հազ է ունեցել։ Տղամարդը թույլ առողջություն ունի»,- հայտնել է պրոդյուսերին մոտ կանգնած աղբյուրը։ Նրա խոսքով՝ Վայնշտեյնը տառապում է արյան բարձր ճնշմամբ, դիաբետով, խնդիրներ ունի սրտի ու ողնաշարի հետ։
Աղբյուրը նշել է, որ Վայնշտեյնին հաջողվել է հաղթահարել տենդը եւ ազատվել հազից, ինչից հետո նրան ազատել են 14-օրյա կարանտինից։

The Daily Mail: Harvey Weinstein survives coronavirus while in prison
Producer Harvey Weinstein, who convicted of rape and sexual assault, has recovered from COVID-19 while in prison, The Daily Mail reports, citing a source.
In mid-March, he had tested positive for the novel coronavirus. Weinstein was then isolated setting up a quarantine Wende Correctional Facility, a maximum security prison east of Buffalo, NY, USA.
"He had a fever and cough,” said a source close to the producer. “The man is in poor health normally speaking, and has multiple pre-existing conditions."
The source noted that Weinstein suffers from high blood pressure, heart problems, severe diabetes, and a spine condition
The source added that he has overcome a fever and cough, and has been released from his 14-day quarantine.