«Ես շատ եմ սիրում հայերին». Ելենա Մալիշեւան հաղորդման հերոսուհուն խորհուրդներ է տվել իր հայ հարսի օրինակով
19:39, 20 մայիսի
«Жить здорово» հաղորդման ընթացքում բժիշկ-թերապեւտ Ելենա Մալիշեւային է դիմել Արմինե անունով հայուհին, որն արդեն հուսահատվել էր ողնաշարի ցավի դեմ բուժումից։ Նա նշել է, որ «Жить здорово» հաղորդումն ապաքինման իր վերջին հնարավորությունն է։
«Ինձ համար ապրելը տանջալից է։ խնդրում եմ, օգնեք ինձ»,- նշել է Արմինեն։ «Жить здорово» հաղորդման մասնագետներն օգնել են կնոջը, իսկ վերջինս նրանց «Աստծո կողմից ուղարկվածներ» է անվանել ու շոուի նկարահանումներին եկել է արդեն իսկ ավելի լավ վիճակում ցուցաբերված օգնությունից հետո։
Հաղորդման վարող Ելենա Մալիշեւան, կնոջ հետ խոսելով ֆիզիկական ակտիվության կարեւորության մասին, պատմել է իր հայ հարսի մասին։«Ես շատ եմ սիրում հայերին, քանի որ իմ ավագ որդու կինը հայ է։ Հիանալի աղջիկ, հիանալի։ Նա մեզ երկու թոռ է պագրեւել, իսկ հիմա հղի է երրորդով։ Նա, իհարկե, երիտասարդ է Արմինեից, նա ամբողջ ընթացքում ֆիզիկական ինչ-որ ծանրաբեռնվածությամբ է զբաղված։ Եվ դա շատ ճիշտ է, այդ պատճառով հուսախաբ մի արեք, հայեր»,- ասել է նա։

«Не подкачайте, армянский народ»: Елена Малышева дала советы героине программы на примере своей невестки-армянки
19:39, 20 мая
В программу «Жить здорово», к врачу-терапевту Елене Малышевой обратилась армянка по имени Армине, которая уже отчаялась вылечить боли в позвоночнике. Как сказала женщина, программа «Жить здорово» ее последний шанс на выздоровление.
«Мне очень мучительно жить. Помогите мне пожалуйста», - обратилась Армине. Специалисты программы «Жить здорово» помогли женщине, а в благодарность она назвала их «посланниками бога» и приехала на съемки шоу заметно похорошевшей после оказанной помощи. Ведущая программы Елена Малышева, говоря с женщиной о важности физической активности, рассказала о своей невестке-армянке.
«Я очень люблю армян, потому что жена моего старшего сына – армянка. Чудесная совершенно девочка, чудесная. Она двоих внуков нам родила, а теперь вот беременна третьим. Ну она конечно моложе Армине намногоно она все время занимается какой-то физической нагрузкой. И это очень правильно, поэтому не подкачайте, армянский народ», -сказала она.