Մոսկվայում մահացել է ռուսական սերիալների աստղի 15-ամյա որդին
Մոսկվայում մայիսի 21-ի գիշերը մահացել է դերասանուհի Յուլյա Դրոբոտի որդին՝ Դանիլը։ 15-ամյա դեռահասը վնասվածքներ է ստացել պատշգամբից ընկնելու հետեւանքով, հայտնում է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց»-ը։
Պարբերականի հաղորդմամբ՝ դեռահասարը եղբոր հետ հյուր է գնացել տատիկին։ Քնելուց առաջ նա եղբորն ասել է, որ գնում է պատշգամբ ծխելու եւ չի վերադաձել։ Երբ հարազատը դուրս է եկել պատշգամբ, մարմինը տեսել է գետնին։
Մահացած դեռահասն ապրում էր ծնողների ու կրստեր եղբոր հետ։ Նա ավարտում էր 9-րդ դասարանը, զբաղվում էր սուսերամարտով։ Ծրագրում էր գնալ ծնողների հետքերով եւ իր հետագա կյանքը կապել թատերական գործունեության հետ։ Տղայի մայրը, բացի դերասանական կարիերայից, դասավանդում է թատերական ինստիտուտում, հայրը՝ Ռոման Դրոբոտը, ռեժիսոր է Ստանիսլավսկի էլեկտրոթատրոնում։
Նրա հոգեկան վիճակի հետ կապված որոշ խնդիրներ են սկսվել գլխի վնասվածքից հետո։ Մարտին նա փողոցում պաշտպանել էր աղջկա, խուլիգանների հետ վեճի ընթացքում կոտրել էին նրա քիթը, եւ նա գլխուղեղի ցնցում էր ստացել։ Նա բարդ վիրահատության է ենթարկել, հիվանդանոցում շաբաթներ անցկացրել։

В Москве трагически погиб 15-летний сын звезды российских сериалов
В Москве  в ночь на 21 мая 2020 года трагически погиб сын актрисы Юлии Дробот Даниил. 15-летний подросток разбился при падении с балкона, сообщает «Московский комсомолец».
Как пишет издание, юноша вместе с двоюродным братом гостил у бабушки. Перед сном он сказал брату, что пойдет покурить на балкон, и не вернулся. Когда родственник вышел на балкон, то увидел тело на земле.
Погибший подросток проживал с родителями и младшим братом. Парень заканчивал 9 класс, увлекался фехтованием. Планировал идти по стопам родителей и связать свою дальнейшую жизнь с театральной деятельностью. Мать мальчика, помимо актерской карьеры, преподает в театральном институте, отец Роман Дробот — режиссер в электротеатре Станиславский. Сам парень готовился поступать в вуз и учиться на режиссера-осветителя.
Некоторые проблемы с душевным состоянием у тинейджера начались после травмы головы. В марте юноша заступился на улице за девушку, в драке с хулиганами ему сломали нос и он получил сотрясение головного мозга. Парень перенес сложную операцию, провел не одну неделю в больнице.