Ծնվել է «Առաջին ալիք»-ի տնօրեն Կոնստանտին Էրնստի որդին. մանրամասներ
Համացանցում եւ մամուլում շնորհավորում են ռուսական «Առաջին ալիք»-ի գլխավոր տնօրեն Կոնստանտին Էրնստին եւ նրա 32-ամյա կնոջը՝ Սոֆյանին նրանց երրորդ երեխայի լույս աշխարհ գալու առիթով։ Telegram-յան «Героиня Татлера» ալիքի տեղեկյություններով՝ դերասանուհին մի քանի ամիս առաջ լույս աշխարհ է բերել երեխային, սակայն չի հրապարակել նորությունը, իսկ այսօր արդեն ինսայդերները հայտնել ն երեխայի սեռը։ «Героиня Татлера» ալիքը գրում է, որ նրանք որդի են ունեցել։
Կոնստանտին Էրնստը չի մեկնաբանում իր անձնական կյանքը, այնպես որ, այն շրջապատված է ենթադրություններով։ Սոֆյայի հետ սիրավեպի մասին խոսեցին 2013թ.-ին, իսկ չորս տարի անց լրատվամիջոցները հայտնել են, որ զույգն օրինակացրել է հարաբերությունները։ Միայն 2019թ.-ին է դերասանուհին հաստատել ամուսնությունը մեդիամենեջերի հետ։
2016թ.-ին Սոֆյան առաջին անգամ մայր է դարձել՝ լույս աշխարհ բերելով դստերը՝ Էրիկային, իսկ արդեն հաջորդ տարի ծնվել է նրա ու Էրնստի երկրորդ երեխան՝ դուստրը՝ Կիրան։ «Առաջին ալիք»-ի գլխավոր տնօրենը 36-ամյա դուստր ունի՝ Ալեքսանդրան, որի մայրը թատերական քննադատ Աննա Սիլյունասն է։

У директора Первого канала Константина Эрста родился сын: подробности
В сети и прессе поздравляют 59-летнего генерального директора Первого канала Константина Эрнста и его 32-летнюю супругу Софью с рождением их третьего общего ребенка. По данным телеграм-канала «Героиня Татлера», несколько месяцев назад актриса родила, но не афишировала эту новость, а сегодня инсайдеры сообщили пол малыша. «Героиня Татлера» пишет, что у супругов родился сын.
Константин Эрнст не комментирует свою личную жизнь, так что она окружена домыслами и догадками. О его романе с Софьей заговорили в 2013 году, а через четыре года СМИ сообщили, что пара узаконила отношения. Однако лишь в 2019-м актриса подтвердила информацию о своем браке с медиаменеджером.
В 2016-м году Софья впервые стала мамой, родив дочь Эрику, а уже в следующем году на свет появился их с Эрнстом второй ребенок — дочь Кира. Помимо детей от Софьи, у генерального директора Первого канала есть 26-летняя дочь Александра, чьей мамой является театральный критик Анна Силюнас.