«Նա չէր կարողանում անգամ գլուխը բարձրացնել». Մեգան Ֆոքսը հեռացել է անկողնում գամված ամուսնուց
Մեգան Ֆոքսը բաժանվել է ամուսնուց՝ Բրայան Օսթին Գրինից, եւ սա առաջին անգամը չէ: Ինչպես հայտնում է Page Six-ը՝ վկայակոչելով զույգին մոտ կանգնած աղբյուրին, դեռ 2015 թվականին «Տրանսֆորմերների» աստղը հեռացել էր Բրայանից, երբ նա լուրջ հիվանդ էր։ Դերասանը, որն առավել հայտնի է «Բեվերլի Հիլզ 90210» սերիալից, գամված է եղել անկողնուն եւ գրեթե չի կարողացել շարժվել։
Տղամարդը հիվանդացել է գլխուղեղի ծանր, անհաղթահարելի հիվանդությամբ՝ ինսուլտանման ախտանշաններով։ Անկողնում նա անցկացրել է ավելի քան կես տարի։
«Նա հազիվ էր կարողանում գլուխը բարձրացնել», — հայտնել է աղբյուրը։
Մինչդեռ կինը գնացել էր «Նինձյա կրիա»-ի սիքվելի նկարահանումներին։ Հոլիվուդ վերադառնալուց հետո նա ամուսնալուծվել է հիվանդ ամուսնուց։
Սակայն հետագայում նրանք հաշտվել են։ Աղբյուրը պնդում է, որ Գրինն աշխատել է «ոչ միայն առողջության վերականգնման, այլեւ ընտանիքի պահպանման վրա»: Զույգն անգամ ունեցել է  երրորդ երեխային։ Սակայն մի քանի տարի անց Մեգանը, այնուամենայնիվ, թողեց ամուսնուն:
Վերջերս Գրինը հաղորդել է, որ Ֆոքսի հետ «զարմանալի հարաբերություններ» է ունեցել: Հիվանդության մասին նա ասել է, որ դա իր կյանքի ամենավատ ժամանակն էր (այդ կապակցությամբ չհիշատակելով Մեգանին): Դերասանը նախկին կնոջ վրա ցեխ չի շպրտել, միայն ասել է, որ Ֆոքսն իրեն առաջարկել է բաժանվել, երբ վերադարձել է արտասահմանյան նկարահանումներից: Կինը խոստովանել է, որ ցանկանում է մենակ լինել։ «Ինքս ինձ ավելի շատ եմ դուր գալիս, երբ ես ազատ եմ», — հայտարարել է դերասանուհին:

«Он не мог поднять голову»: Меган Фокс бросила мужа, прикованного к постели
Меган Фокс рассталась с мужем Брайаном Остином Грином — и не в первый раз. Как эксклюзивно сообщает Page Six со ссылкой на приближенный к паре источник, еще в 2015 году звезда «Трансформеров» бросила Брайана, когда тот серьезно заболел. Актер, наиболее известный по сериалу «Беверли-Хиллз 90210», оказался прикован к постели и почти не мог двигаться.
Мужчина заболел тяжелым недиагностированным заболеванием головного мозга с инсультоподобными симптомами. В постели он провел более полугода.
«Он едва мог поднять голову», — сообщил источник.
Тем временем жена отправилась на съемки сиквела «Черепашек-ниндзя». По возвращении в Голливуд она подала на развод с больным мужем.
Впрочем, позже они помирились. Информатор утверждает, что Грин работал «не только над восстановлением здоровья, но и над сохранением семьи». У пары даже родился третий ребенок. Однако несколько лет спустя Меган все равно бросила супруга.
В недавнем подкасте Грин сообщил, что у него с Фокс были «удивительные отношения». О болезни он сказал, что это было худшее время в его жизни (не упомянув в связи с этим Меган). Он не стал поливать грязью бывшую жену — лишь сказал, что Фокс предложила ему расстаться после того, как вернулась с очередных съемок за границей. Женщина призналась, что хочет быть одна. «Сама себе я нравлюсь больше, когда я свободна», — заявила актриса.