«Фабрика звезд»-ի պրոդյուսեր․ Տիմատին գումար է առաջարկել իր ելույթների համար
«Фабрика звезд»-ի պրոդյուսեր Լինա Արիֆուլինան պատմել է, որ Տիմատին նախագծին իր մասնակցության ժամանակ գումար է առաջարկել, որպեսզի հաշվետու համերգների համար ավելի հետաքրքիր համարներ պատրաստի։ Այս մասին հայտնում է StarHit պարբերականը։
Ինչպես գրում է «Утро.ру»-ն Արիֆուլինան միշտ հրաժարվել է։ «Ես նրան միշտ պատասխանել եմ. Տիմա, ինձ քո փողերը հարկավոր չեն։ Որքան բյուջեն տան համարի համար, այնքան էլ կծախսենք», — պատմել է նա։
Հիշեցնենք, որ Տիմատին «Фабрика звезд 4» մասնակիցն է եղել։ Հենց երաժշտական ռեալիթին է արտիստին հայտնիություն բերել։ Դեռ նախագծի ընթացքում ռեփերն ընկերների հետ կազմակերպել է «Բանդա» խումբը, սակայն այն երկար չգոյատեւեց։ Այժմ երաժիշտը Black Star լեյբլի պրոդյուսերն է, ղեկավարում է մի քանի բիզնես նախագծեր եւ հանդես է գալիս մենահամերգներով։

Продюсер «Фабрики звезд»: Тимати предлагал деньги на свои номера
Продюсер «Фабрики звезд» Лина Арифулина рассказала, что Тимати во время своего участия в проекте предлагал деньги, чтобы сделать более интересные номера для отчетных концертов. Об этом сообщило издание StarHit.
Как пишет  «Утро.ру», Арифулина всегда отказывалась. «Я ему всегда отвечала: «Тима, мне твои деньги не нужны. Сколько дадут бюджета на номер, столько и потратим», — рассказала она.
Напомним, что Тимати был участником «Фабрики звезд 4». Именно музыкальное реалити принесло артисту славу. Еще на проекте рэпер вместе с друзьями организовал группу «Банда», но она просуществовала недолго. Сейчас же музыкант является продюсером лейбла Black Star, руководит несколькими бизнес-проектами и выступает сольно.