Նախկին կինն Էլթոն Ջոնից միլիոններ է պահանջում
Էլթոն Ջոնի նախկին կինը՝ Ռենատա Բլաուելը, բրիտանացի երգչին մեղադրում է ամուսնալուծության պայմանագրի խախտման համար եւ 3 մլն ֆունտ պահանջում, հայտնում է Sky News-ը։
Ռենատա Բլաուելն աստղի հետ ամուսնացած է եղել 4 տարի եւ պնդում է, որ դարձել է մամուլի լայն ուշադրության առարկա, քանի որ Էլթոն Ջոնը խախտել է իրավաբանական համաձայնությունը, որն արգելում էր հրապարակային խոսել իրենց ամուսնության մասին։ Չորս տարի տեւած ամուսնության մասին հիշտակվում է Էլթոն Ջոնի կենասագրության մասին «Ռոքսթմեն»  ֆիլմում, ինչպես նաեւ Instagram-յան հրապարակումներում։ Բացի այդ՝ Բլաուելը վշտացած է, որ երգչի հուշագրությունների մի հատվածում հիշատակվել է, որ նա չի ցանկացել իրենց երեխաներ ունենալ։ Կնոջ փորձով՝ իրենք փորձել են երեխա ունենալ։ Ռենատա Բլաուելը հայտարարել է, որ դա խախտում է համաձայնությունը, որը կնքվել է 1988թ.-ին ամուսնալուծության ընթացքում եւ իր մոտ հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ է առաջացնում։
Փաստաթղթերում, որոնք հանձնվել են բարձրագույն դատարան, Բլաուելի իրավաբանները հայտարարել են, որ կինը ստիպված է եղել փոխել անունն ու արտաքինը, ինչպես նաեւ թաքնվել հանրությունից։ Էլթոն Ջոնի իրավաբանական խումբը պնդում է, որ ամուսնության մասին այդ տեղեկությունը հայտնի է եղել նաեւ նախկինում, իսկ պայմանագիրը տարածվում է միայն «գաղտնի հարցերի» վրա։
Ընկերների պնդմամբ՝ Էլթոն Ջոնը ցնցված է Ռենատայի հայտարարարությամբ ամուսնալուծությունից 30 տարի անց։ Փաստաբանական թիմը հավելել է, որ զույգը երկար տարիներ կապ է պահպանել, սակայն Ռենատայի մենթալ հիվանդությունների մասին ոչ մի հիշատակում չի եղել։

Renate Blauel has been married to the star for 4 years and claims to have received widespread media attention because Elton John violated a legal agreement that prohibits public speaking about their marriage. The four-year marriage was mentioned in Elton John's film biography, as well as in publications on Instagram. Besides, Blauel is upset that an excerpt from the singer's memoir mentioned that he did not want to have children from her. According to her, they tried to conceive a child. Renata Blauel said that this violates the agreement she made in the 1988 divorce and causes her mental health problems.
In documents filed with the Supreme Court, Blauel's lawyers said the woman had to change her name and appearance, as well as hide from the public. Elton John's legal team claims this information about the marriage was known before, and the deal only covers confidential matters.
According to friends, Elton John is shocked by Renate's statement 30 years after the peaceful divorce. The attorney team added that the couple kept up a correspondence over the years without any mention of her mental issues.