Նախկին կինն Էլթոն Ջոնից միլիոններ է պահանջում
Էլթոն Ջոնի նախկին կինը՝ Ռենատա Բլաուելը, բրիտանացի երգչին մեղադրում է ամուսնալուծության պայմանագրի խախտման համար եւ 3 մլն ֆունտ պահանջում, հայտնում է Sky News-ը։
Ռենատա Բլաուելն աստղի հետ ամուսնացած է եղել 4 տարի եւ պնդում է, որ դարձել է մամուլի լայն ուշադրության առարկա, քանի որ Էլթոն Ջոնը խախտել է իրավաբանական համաձայնությունը, որն արգելում էր հրապարակային խոսել իրենց ամուսնության մասին։ Չորս տարի տեւած ամուսնության մասին հիշտակվում է Էլթոն Ջոնի կենասագրության մասին «Ռոքսթմեն»  ֆիլմում, ինչպես նաեւ Instagram-յան հրապարակումներում։ Բացի այդ՝ Բլաուելը վշտացած է, որ երգչի հուշագրությունների մի հատվածում հիշատակվել է, որ նա չի ցանկացել իրենց երեխաներ ունենալ։ Կնոջ փորձով՝ իրենք փորձել են երեխա ունենալ։ Ռենատա Բլաուելը հայտարարել է, որ դա խախտում է համաձայնությունը, որը կնքվել է 1988թ.-ին ամուսնալուծության ընթացքում եւ իր մոտ հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ է առաջացնում։
Փաստաթղթերում, որոնք հանձնվել են բարձրագույն դատարան, Բլաուելի իրավաբանները հայտարարել են, որ կինը ստիպված է եղել փոխել անունն ու արտաքինը, ինչպես նաեւ թաքնվել հանրությունից։ Էլթոն Ջոնի իրավաբանական խումբը պնդում է, որ ամուսնության մասին այդ տեղեկությունը հայտնի է եղել նաեւ նախկինում, իսկ պայմանագիրը տարածվում է միայն «գաղտնի հարցերի» վրա։
Ընկերների պնդմամբ՝ Էլթոն Ջոնը ցնցված է Ռենատայի հայտարարարությամբ ամուսնալուծությունից 30 տարի անց։ Փաստաբանական թիմը հավելել է, որ զույգը երկար տարիներ կապ է պահպանել, սակայն Ռենատայի մենթալ հիվանդությունների մասին ոչ մի հիշատակում չի եղել։

Экс-супруга требует у Элтона Джона миллионы
Экс-супруга Элтона Джона Рената Блауэль обвиняет британского певца в нарушении бракоразводного контракта и требует £3 млн, сообщает Sky News.
Рената Блауэль была замужем за звездой 4 года и утверждает, что стала объектом широкого внимания прессы, потому что Элтон Джон нарушил юридическое соглашение, запрещающее публично говорить об их браке. Четырехлетний брак упоминался в кинобиографии Элтона Джона «Рокетмен», а также в публикациях в Instagram. Кроме того, Блауэль расстроена тем, что в отрывке из мемуаров певца было упомянуто, что он не хотел иметь от нее детей. По ее словам, они пытались зачать ребенка. Рената Блауэль заявила, что это нарушает соглашение, заключенное при разводе в 1988 году, и вызывает у нее проблемы с психическим здоровьем.
В документах, поданных в Верховный суд, юристы Блауэль заявили, что женщине пришлось изменить имя и внешность, а также скрываться от общественности. Юридическая команда Элтона Джона утверждает, что данная информация о браке была известна и ранее, а контракт распространяется только на «конфиденциальные вопросы».
По утверждениям друзей, Элтон Джон потрясен заявлением Ренаты спустя 30 лет после мирного развода. Адвокатская команда добавила, что пара поддерживала переписку на протяжении многих лет без каких-либо упоминаний о ментальных заболеваниях Ренаты.