Բելա Հադիդը միջնամատ է ցույց տվել ոստիկանության աշխատակիցներին
Սուպերմոդել Բելա Հադիդը չորեքշաբթի երեկոյան զբոսանքի ընթացքում բախվել է Նյու Յորքի ոստիկանության դեպարտամենտի մի քանի աշխատակցի։ Նա Instagram-ում նշել է,որ նրանք պաշտպանիչ դիմակներ չեն կրել։ «Դուք, տղաներ, հիմար տեսք ունեք»,- Stories բաժնում գրել է նա՝ մատնանշելով երեք սպայի։
Ավելի ուշ մոդելն այլ ոստիկանների է հանդիպել, կրկին առանց դիմակի։ «Ողջույն, @NYPD, դիմակները նախատեսված են համընդհանուր անվտանգության, ոչ թե միայն մեզ համար»,- գրել է Հադիդը։
Նյու Յորքի ոստիկանությունը չի մեկաբանում սուպերմոդելի հայտարարությունը սոցիալական ցանցերում։ New York City Heath-ի համաձայն՝ քաղաքում այժմ պետական մանդատ է գործում, որը պահանջում է, որ «յուրաքանչյուր մարդ, որը տանը չի գտնվում, պետք է դիմակ կրի, եթե մյուսներից նվազագույնը վեց ֆունտ հեռավորության վրա չի գտնվում»։

Белла Хадид показала сотрудникам полиции средний палец
В среду вечером супермодель Белла Хадид во время прогулки наткнулась на нескольких сотрудников Департамента полиции Нью-Йорка. И в Instagram она отметила, что на них не было защитных масок. «Вы, ребята, выглядите глупо», — написала она в Stories, указывая на трех офицеров.
Затем модель наткнулась на других полицейских — тоже без маски. «Привет @NYPD, маски предназначены для всеобщей безопасности, а не только для нас… :)», — написала Хадид.
Полиция Нью-Йорка не комментирует сообщение супермодели в социальных сетях. Согласно New York City Heath, в городе в настоящее время действует государственный мандат, который требует, чтобы «каждый человек, который находится вне дома, должен носить маску для лица, если не может находиться на расстоянии не менее шести футов от других».