Քիմ Քարդաշյանի ամուսնուն՝ Քանյե Ուեսթին, ազատազրկում է սպառնում
Քիմ Քարդաշյանի ամուսինը՝ հայտնի ռեփ կատարող Քանյե Ուեսթը, մեղադրվում է ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելիս ստորագրությունների կեղծման համար, հայտնում է Vanity Fair-ը՝ նշելով, որ նրան մինչեւ երեք տարվա ազատազրկում է սպառնում։
Ու թեեւ առայժմ Քանյեի կամ նրա թիմի դեմ խարդախության վերաբերյալ պաշտոնական մեղադրանք չի առաջադրել, պարբերականը վկայակոչում է New York Times-ի հետաքննությունը, որի համաձայն՝ մի քանի հանրապետականից կազմված խումբն Ուեսթին օգնում է ձայներ հավաքել։ Նրանց շարքում են Մարկ Ջեյքոբին, որի Let The Voters Decide ընկերությունը Ուեսթի համար կասկածելի միջոցներով ստորագրություններ է հավաքել Օհայոյում, Արեւմտլյան Վիրջինիայում եւ Արկանզասում։
Ջեյքոբին արդեն իսկ ձերբակալված եղել է 2008թ.-ի ընտրական արշավի ընթացքում խարդախության մեղադրանքով եւ ընդունել է իր մեղքը։
Ի դեպ, 2016թ.-ին նախագահական ընտրությունների ընթացքում Ուեսթն աջակցել է Թրամփին, նա մի քանի անգամ հանդիպել է նախագահին եւ հաճախ է «Ամերիկան կրկին հզոր դարձնենք» գրությամբ գլխարկ կրել։ Սակայն հուլիսին ռեփերը հայտարարել է, որ «հանում է կարմիր գլխարկը», առաջադրում է իր թեկնածությունն ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում եւ այլեւս չի աջակցում Թրամփին, որը սակայն, հույս էր հայտնել, որ ռեփերն ընտրություններին կաջակցի իրեն։

Мужу Ким Кардашьян, Канье Уэсту грозит тюремный срок
Супруг Ким Кардашьян, популярный рэпер Канье Уэст обвиняется в подделке подписей при выдвижении своей кандидатуры на пост президента США, сообщает Vanity Fair, отмечая, что ему грозит до трех лет тюремного заключения.
И хотя пока никаких официальных обвинений в мошенничестве против Уэста, или его кампании не выдвигалось, издание ссылается на расследование New York Times согласно которому команда из нескольких республиканцев помогает Уэсту собирать голоса. Среди них Марк Джейкоби, чья компания Let The Voters Decide собирала подписи для Уэста в Огайо, Западной Вирджинии и Арканзасе сомнительным способом.
Джейкоби уже был арестован по обвинению в мошенничестве в ходе избирательной кампании в 2008 году, и свою вину он признал.
Отметим, что Уэст поддержал Трампа на президентских выборах в 2016 году, он несколько раз встречался с президентом и часто носил его фирменную кепку с надписью «Сделаем Америку великой снова». Однако в июле рэпер заявил, что «снимает красную кепку»,  выдвигает свою кандидатуру на пост президента США и больше не поддерживает Трампа, который, однако, выразил надежду, что рэпер поддержит его на выборах.