18 տարի եթերում լինելուց հետո․ Էլեն Դեջեներեսը հայտնել է իր շոուի փակման մասին
«Էլեն Դեջեներսի շոուի» հաջորդ՝ 19-րդ եթերաշրջանը, որը մեկնարկում է 2021թ․-ի սեպտեմբերին, կլինի վերջինը։ Այս մասին The Hollywood Reporter-ին հայտնել է հաղորդման վարող, դերասանուհի եւ կատակերգու Էլեն Դեջեներեսը։
«Երբ դու ստեղծագործող մարդ ես, քեզ մշտապես մարտահրավեր է հարակավոր։ Եվ որքան էլ հիասքանչ եւ ուրախ լինի այդ շոուն, ինձ համար այն այլեւս մարտահրավեր չէ»,- նշել է նա։
Էլենի որոշումն ինքնաբերական չէր․ դեռ 2018թ․-ին The New York Times-ին տված հարցազրույցում նա պատմել է, որ մտածում է իր կարիերայի այդ շրջանի ավարտի մասին, եւ այդ հարցում նրան աջակցում է սիրելին՝ Պորշա դե Ռոսին։ Սակայն «Warner Bros.» ընկերությունը Դեջեներեսին առաջարկել է շարունակել շոուի նկարահանումները, որի վարկանիշը բավական լավն է եղել մինչեւ նախորդ տարի, երբ փորձել են հեռուստահաղորդավարուհուն աշխատավայրում հարասմենթի մեղադրանքներ առաջադրել։ 2020թ․-ին, անկախ Էլենի ներողությունից, շոուն պատմության ընթացքում վատագույն արդյունքն է ունեցել․ թողարկումների վարկանիշն ընկել է 29 տոկոսով (վիճակագրությունում այս ցածր թվերը գրանցվել են 17 տարվա ընթացքում առաջին անգամ)։
«Էլեն Դեջեներսեի շոուն» ԱՄՆ-ում ամենահայտնի թոք-շոուներից է։ 18 տարի եթեր հեռարձակվելու ընթացքում հաղորդումը 61 ցերեկային «Էմմի» է ստացել եւ «People’s Choice Award»-ի 17 արձանիկ։

Ellen DeGeneres closes The Ellen Show after being 18 years on-air
The 19th season of The Ellen DeGeneres Show, which kicks off in September 2021, will be the last one as  Ellen DeGeneres announced her talk show closure.
"As great as this show is, and as fun as it is, it's just not a challenge any more," she told the Hollywood Reporter.
"I was going to stop after season 16," DeGeneres said. "That was going to be my last season and they wanted to sign for four more years and I said I'd sign for maybe for one.
"They were saying there was no way to sign for one. 'We can't do that with the affiliates and the stations need more of a commitment.'
"So, we [settled] on three more years and I knew that would be my last. That was the plan all along."
"It's going to be really hard on the last day, but I also know it's time," she continued. "I'm a creative person, and when you're a creative person you constantly need to be challenged."
Ellen's decision was not spontaneous: back in 2018, in an interview with The New York Times, she told that she was thinking about ending this stage of her career, in which she was supported by her wife Portia de Rossi. However, Warner Bros. urged DeGeneres to continue filming the show, which had decent ratings until last year, when accusations of toxicity and workplace harassment rained down on the TV presenter. In 2020, despite Ellen's apologies, the show performed the worst ever, with release ratings dropping 29% - the first time in 17 years that such low numbers were recorded in statistics.