Մեգան Մարքլը ծրագրում է գաղտնի Լոնդոն մեկնել. հայտնի է պատճառը
Մեգան Մարքլը, որը հունիսի 4-ին ԱՄՆ-ում լույս աշխարհ է բերել երկրորդ երեխային, ծրագրում է մոտակա ժամանակահատվածում գաղտնի մեկնել Լոնդոն։ «Radar» պարբերականի հաղորդմամբ՝ Սասեքսի 39-ամյա դքսուհին ծրագրում է դառնել արքայադուստր Դիանայի արձանի բացման արարողության «գաղտնի հյուրը», որը ծրագրված է հուլիսի 1-ին․ այդ օրը ավտովթարի հետեւանքով մահացած արքայադուստրը 60 տարեկան կդառնար։
Արձանը, որը կտեղադրվի Քենսինգթոնյան պալատի մոտ, պատրաստվել է Դիանայի որդիների՝ արքայազններ Ուիլյամի եւ Հարիի պատվերով։ Երկու եղբայրներն էլ պետք է ներկա լինեն միջոցառմանը։ Սակայն Հարին առայժմ պաշտոնապես չի հաստատել, որ Բրիտանիա կմեկնի։ Ավելի վաղ փորձագետները ենթադրում էին, որ նա կարող է հայրենիք չմեկնել՝ որպես պատրվակ օգտագործելով դստեր ծնունդը։ Արքայազնի հարազատները, որը բազմաթիվ հարցազրույցներում քննադատել է թագավորկան ընտանիքին, պապիկի՝ արքայազն Ֆիլիպի հուղարկավորության ընթացքում նրան շատ սառն են ընդունել։ Որոշները ոչ միայն չեն խոսել նրա հետ, այլեւ խուսափել են հանդիպեցնել հայացքը։ Դա մի փոքր շոկի է ենթարկել Հարիին։
Միեւնույն ժամանակ, եթե Հարին Լոնդոն չմեկնի, ուշադրության կենտրոնում կհայտնվեն նրա ավագ եղբայրն ու նրա կինը՝ Քեյթ Միդլթոնը։ Դա ոչ միայն Դիանայի հիշատակի մեծարման օր կլինի, այլեւ հնարավորություն արքայազն Ուիլյամի համար՝ մոր ժառանգության հանդեպ իրավունքներ ներկայացնելու։ Մեգանը մտադիր է այդպիսի իրավիճակ թույլ չտալ, քանի որ ինքն ու Հարին մշտապես ընդգծում են, որ արքայադստեր ժառանգորդներն են։ Նա ցանկանում է ուղեկցել ամուսնուն՝ նրան բարոյական աջակցություն ցուցաբերելով։ Նա գիտի, թե որքան դժվար է եղել Հարիի համար պապիկի հուղարկավորությանը, որի ընթացքում նա միայնակ է եղել։
Մեգանը ծրագրում է նորածին Լիլիբեթ Դիանային թողնել Լոս Անջլեսում դայակի հետ, իսկ երկուամյա Արչիին տանել իր հետ։

Известна причина, по которой мать Меган Маркл собралась тайно приехать в Лондон
Меган Маркл, которая 4 июня родила в США своего второго ребенка, собирается в ближайшее время тайно приехать в Лондон. Как сообщает издание Radar, 39-летняя герцогиня Сассекская планирует стать «секретной гостьей» на церемонии открытия статуи принцессы Дианы, которая запланирована на 1 июля — в этот день погибшей в автокатастрофе свекрови Меган ей исполнилось бы 60 лет.
Статуя, которая будет установлена возле Кенсингтонского дворца, сделана по заказу сыновей Дианы — принцев Уильяма и Гарри. Оба они должны присутствовать на церемонии. Однако Гарри пока что официально не подтвердил свой приезд в Британию. Ранее эксперты полагали, что он может не решиться вернуться на родину, используя в качестве предлога рождение дочери. Родственники принца, который критиковал королевскую семью в ряде интервью, оказали ему очень холодный прием на похоронах его деда принца Филиппа, которые он посетил в апреле. Некоторые не только не разговаривали с ним, но даже избегали встречаться с ним глазами. Гарри был этим несколько шокирован.
В то же время, если Гарри не приедет в Лондон, в центре внимания окажутся его старший брат и его жена Кейт Миддлтон. Это будет не только днем чествования памяти Дианы, но и возможностью для принца Уильяма предъявить права на наследие его матери. В связи с этим Меган намерена не допустить подобной ситуации, так как они с Гарри постоянно сами подчеркивают, что являются преемниками «народной принцессы». Она хочет сопровождать мужа, оказывая ему моральную поддержку. Она знает, насколько ему тяжело пришлось на похоронах дедушки, где он был одинок.
Новорожденную Лилибет Диану Меган собирается оставить в Лос-Анджелесе с няней. А двухлетнего Арчи может взять с собой.