«Ինձ դժբախտ դարձրեց». ում է նվիրված Բիլի Այլիշի նոր ալբոմը
Բիլի Այլիշն այսօր թողարկել է իր երկրորդ՝ Happier Than Ever ալբոմը, եւ գլխավոր երգը, անշուշտ, ստիպել է երկրպագուներին գաղտնի իմաստներ փնտրել դրանում:
Չնայած 19-ամյա երգչուհին մեծամասամբ գաղտնի է պահել իր անձնական կյանքը, նա որոշ մանրամասներ է բացահայտել «աշխարհը մի քիչ լղոզված է» վավերագրական ֆիլմում (The World ' s a Little Blurry)։ Պարզվում է, Բիլին մոտ մեկ տարի հանդիպել է ռեփեր 7:AMP-ի հետ, որը հայտնի է նաեւ որպես Բրենդով «Քյու» Ադամս անունով։
Գլխավոր թրեքում Բիլին երգում է նախկին հարաբերությունների մասին, եւ երկրպագուները կարծում են, որ դա կապված է Բրենդոնի հետ: «Դու հակառակ բանն ես անում, ինչ խոստացել ես անել / եւ ես ավելի շատ կվախենամ / մի ասա, որ դա անարդար է / դու ակնհայտորեն գիտակցում էիր, որ ինձ դժբախտացրիր: Դու նորից զանգեցիր ինձ հարբած / դու վախեցրել ես ինձ մինչեւ մահ, բայց ես զուր շունչս պահեցի / որովհետեւ դու լսում ես միայն քո հիմար ընկերներին», - հայտարարում է նա երգում։
Բիլին բաժանվել է ռեփերից, քանի որ նրանք «մեկ ալիքի վրա չէին»: Ֆիլմում նա հայտարարել է. «Ես պարզապես երջանիկ չեմ եղել։ Եվ ես չէի ուզում այն, ինչ նա էր ուզում։ Չեմ կարծում, որ դուք այնպիսի հարաբերություններ պետք է ունենաք, երբ մեկը թքած ունի, թե ինչ է ուզում մյուսը։ Կարծում եմ՝ ջանքերն ուղղակի պակասում էին։ Ես բառացիորեն ասել եմ, «Տղա, սերդ չի բավականացնում անգամ, որպեսզի ինքդ քեզ սիրես, դու չես կարող ինձ սիրես»․․․ ես իսկապես սիրում եմ նրան, թեեւ դա բարդացնում է խնդիրը: Քանի որ ես չեմ կարող չսիրել. ես ուրիշ ոչ մեկին չեմ գտել։ Ես չդադարեցի սիրել նրան։ Ես պարզապես մի քիչ ժամանակ անցկացրեցի նրանից հեռու եւ մտածեցի. Ես այնքան շատ եմ կարոտում, քանի որ անընդհատ անհանգստանում եմ քո մասին»։
Վավերագրական ֆիլմում կա նաեւ մի մաս, որտեղ նա մեղադրում է ռեփերին հարբած վարելու համար, ինչպես նշված է վերը նշված երգերի տեքստում. «Ես ցանկանում եմ, որպեսզի լինես ապահով»։

«Сделал меня несчастной»: кому посвящен новый альбом Билли Айлиш
Билли Айлиш сегодня выпустила свой второй альбом Happier Than Ever, и главный трек, безусловно, заставил фанатов искать в нем тайные смыслы.
Хотя 19-летняя певица по большей части хранила свою личную жизнь в тайне, она раскрыла некоторые детали в документальном фильме «Мир немного размыт» (The World’s A Little Blurry). Оказывается, Билли встречалась около года в 2018-м с рэпером 7:AMP, также известным как Брэндон «Кью» Адамс.
В заглавном треке Билли поет о прежних отношениях, и фанаты думают, что это связано с Брэндоном. «Ты делаешь противоположное тому, что обещал сделать / И я буду больше бояться / Не говори, что это несправедливо / Ты явно осознавал, что сделал меня несчастной. Ты снова позвонил мне пьяный / Ты напугал меня до смерти, но я зря затаила дыхание / Потому что ты слушаешь только своих гребаных друзей», — заявляет она в песне.
Билли рассталась с рэпером, потому что они были «не на одной волне». В фильме она заявила: «Я просто не была счастлива. И я не хотела того же, чего хотел он. Не думаю, что это справедливо для него. Я не думаю, что у вас должны быть отношения, когда одному наплевать на то, что хочет другой. Думаю, усилий просто не хватало. Я буквально сказала: «Чувак, тебе даже не хватает любви, чтобы любить себя, ты не можешь любить меня»… Я действительно люблю его, хотя это и усложняло задачу. Потому что я не могла разлюбить. Я не нашла никого другого. Я не переставала любить его. Я просто немного провела время вдали от него и подумала: «Вау. Я так много скучаю, потому что все время беспокоюсь о тебе»».
В документальном фильме также есть часть, где она упрекает рэпера за вождение в нетрезвом виде, как указано в тексте песен выше: «Я хочу, чтобы ты был в безопасности».