Հայտնի է «Տանը միայնակ» կատակերգության վերաթողարկված տարբերակի պրեմիերայի օրը
«Disney+» սթրիմինգային ծառայությունը հայտնել է, թե երբ տեղի կունենա «Տանը միայնակ» կատակերգության ռեմեյքի պրեմիերան։ Այն կցուցադրվի նոյեմբերի 12-ին, հայտնում է Deadline-ը։ Ֆիլմը կկրի «Միայնակ սիրելի տանը» անվանումը։
A post shared by Disney+ (@disneyplus)
Գլխավոր հերոսի՝ Մաքս Մերսերի կերպարը կմարմնավորի 12-ամյա Արչի Յեթսը («Ջոջո ճագարը»)։ Մաքսի ընտանիքը տոներին Ճապոնիա է մեկնում, իսկ նա ստիպված է միայնակ մնալ եւ դիմակայել կողոպտիչների զույգին, որոնք մտադիր են նրա ծնողներից անգին զարդ գողանալ։
«Տանը միայնակ» հինգ մասից բացկացած ֆիլմաշարի առաջին մասը թողարկվել է 1990թ․-ին։ Քրիս Քոլամբուսի ժապավենը երկու «Օսկարի» է արժանացել եւ համաշխարհային հայտնիություն բերել գլխավոր դերակատարին՝ Մակոլեյ Կալկինին։

‘Home Alone’ revival set to premiere on Disney+ on November 12
Disney+ said Thursday that 20th Century Studios’ Home Sweet Home Alone, the revival of the Home Alone holiday film franchise, will premiere exclusively on the streamer on November 12, Deadline reported.
Archie Yates plays Max Mercer, a mischievous and resourceful young boy who has been left behind while his family is in Japan for the holidays. So when a married couple attempting to retrieve a priceless heirloom set their sights on the family’s home, it is up to Max to protect it from the trespassers.
There have been five previous Fox installments of the Home Alone franchise, kicked off in 1990 with the Chris Columbus-directed comedy, which starred Macaulay Culkin, scored two Oscar nominations and helped Culkin become internationally famous.