Հայտնի է «Տանը միայնակ» կատակերգության վերաթողարկված տարբերակի պրեմիերայի օրը
«Disney+» սթրիմինգային ծառայությունը հայտնել է, թե երբ տեղի կունենա «Տանը միայնակ» կատակերգության ռեմեյքի պրեմիերան։ Այն կցուցադրվի նոյեմբերի 12-ին, հայտնում է Deadline-ը։ Ֆիլմը կկրի «Միայնակ սիրելի տանը» անվանումը։
A post shared by Disney+ (@disneyplus)
Գլխավոր հերոսի՝ Մաքս Մերսերի կերպարը կմարմնավորի 12-ամյա Արչի Յեթսը («Ջոջո ճագարը»)։ Մաքսի ընտանիքը տոներին Ճապոնիա է մեկնում, իսկ նա ստիպված է միայնակ մնալ եւ դիմակայել կողոպտիչների զույգին, որոնք մտադիր են նրա ծնողներից անգին զարդ գողանալ։
«Տանը միայնակ» հինգ մասից բացկացած ֆիլմաշարի առաջին մասը թողարկվել է 1990թ․-ին։ Քրիս Քոլամբուսի ժապավենը երկու «Օսկարի» է արժանացել եւ համաշխարհային հայտնիություն բերել գլխավոր դերակատարին՝ Մակոլեյ Կալկինին։

Известна дата премьеры перезапуска комедии «Один дома»
Главного героя, Макса Мерсера, сыграет 12-летний Арчи Йетс («Кролик Джоджо»). Семья Макса улетает в Японию на праздники, а ему придется остаться одному и противостоять паре грабителей, задумавших украсть у его родителей бесценное украшение.
Первый из пяти фильмов «Один дома» вышел в 1990 году. Картина Криса Коламбуса заработала два «Оскара» и принесла мировую славу исполнителю главной роли — Маколею Калкину.
Ранее сообщалось о том, что государственную поддержку получит ремейк фильма «Гостья из будущего» по мотивам повести Кира Булычева.