Մահացել է «Ոստիկանության ակադեմիա» ֆիլմաշարի դերասանը
ԱՄՆ-ում 84 տարեկանում մահացել է ամերիկացի դերասան Արտ Մետրանոն, հայտնում է The Hollywood Reporter-ը՝ վկայակոչելով արտիստի որդու խոսքերը։
Դերասանը մահացել է Ավենտուրա քաղաքում գտնվող իր տանը, մահը վրա է հասել բնական պատճառների արդյունքում։
Արտ Մետրանոն կարիերայի ընթացքում ավելի քան 30 դեր է կատարել տարբեր ժանրերի ֆիլմերում։ Նրան առավել մեծ հայտնիություն են բերել դերերը «Ոստիկանության ակադեմիա 2․ նրանց առաջին հանձնարարությունը» եւ «Ոստիկանության ակադեմիա 3․ նախապատրաստություն» ֆիմերում, ինչպես նաեւ 1997-1998թթ․ համանուն սերիալը։

American actor Art Metrano, the stand-up comedian with a mock magic act who was the butt of jokes as the pompous cop boss Ernie Mauser in the second and third Police Academy films, has died. He was 84.
Metrano died Wednesday of natural causes at his home in Aventura, Florida, his son Harry told The Hollywood Reporter.
During his career, Metrano played more than 30 roles in films of various genres. But his roles in the second and third Police Academy films, as well as in the 1997-1998 Police Academy  TV series brought him greater fame.