«Հետք» սերիալի աստղը երկու տարվա պայմանական ազատազրկման է դատապարտվել տեսուչին սպառնալու համար
Ռուսական «Հետք» քրեական սերիալի դերասան Անդերյ Լավրովը երկու տարվա պայմանական ազատազրկման է դատապարտվել։ Վճիռը կայացրել է Մոսվայի Տագանսկի շրջանի դատարանը, հայտնում է «Մոսկվա» գործակալությունը։
Դատարանը 44-ամյա արտիստին մեղավոր է ճանաչել հանցագործության կատարման մեջ, որը նակախեստված է Ռուսաստանի Քրեական օրենսգրքի 318-րդ հոդվածի 1-ին մասով («բռնության գործադրում կամ բռնության գործադրման սպառնալիք իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ») եւ նրան երկու տարվա պայմանական ազատարման դատապարտել։ Լավրովն առայժմ չի մեկնաբել գործի ելքը։
Դերասանի մասնակցությամբ միջադեպը տեղի է ունեցել մարտի 19-ի երեկոյան Մոսկվայի կենտրոնում։ Նա մոտեցել է տեսուչին եւ դանակը ձեռքին՝ նրան սկսել է սպանության սպառնալիքներ տալ։ Արդյունքում Լավրովին ձերբակալել են, ավելի ուշ քրեական գործ է հարուցվել։ Կոնֆլիկտի պատճառները մինչ այժմ չեն նշվում։

Звезда сериала «След» получил два года условно за угрозу инспектору
Актер российского криминального сериала «След» Андрей Лавров получил два года условно. Приговор вынес Таганский районный суд столицы, сообщает агентство городских новостей «Москва».
Суд признал 44-летнего артиста виновным в совершении преступления, предусмотренного частью 1 статьи 318 УК РФ («Применение насилия либо угроза применения насилия в отношении представителя власти») и приговорил его к двум годам условно. Сам Лавров пока не прокомментировал исход дела.
Инцидент с участием актера произошел вечером 19 марта на Котельнической набережной в центре Москвы. Он подошел к инспектору и, держа в руке нож, стал угрожать ему убийством. В итоге Лаврова задержали, позже было возбужденоуголовное дело. Причины конфликта до сих пор не раскрываются.