Օկտավիա Սփենսերը Բրիթնի Սփիրսից եւ նրա ընկերոջից ներողություն է խնդրել անտեղի կատակի համար
«Աղախինը» ֆիլմի աստղ Օկտավիա Սփենսերն իր Ինստագրամյան էջում ներողություն է խնդրել Բրիթնի Սփիրսից ամուսնական պայմանագրի մասին կատակի համար եւ նշել է, որ անձամբ դիմել է երգչուհուն։
«Մի քանի օր առաջ Սեմն ու Բրիթնին հայտարարել են իրենց նշանադրության մասին, եւ ես կատակել էի իմ ոճով։ Ես ցանկանում էի նրանց ստիպել ծիծաղել եւ ոչ թե ցավ պատճառել։ Ես անձամբ եմ դիմել այդ գեղեցիկ զույգին՝ ներողություն խնդրելու համար եւ այժմ ցանկանում եմ լրացնել երջանկության մի կաթիլ, որը նրանցից խլել են։ Բրիթնիի երկրպագուները տեսել են, թե ինչպես է նա շատ ցավ ապրել եւ երջանկություն գտել։ Մենք շատ ուրախ ենք նրա համար։ Այնպես որ եկեք նրանց սեր ցույց տանք առանց բացասականի»,- Ինստագրամյան էջում նշել է «Օկսար» մրցանակի դափնեկիրը։
Սեմը մեկնաբանել է դերասանուհու խոսքերը․ «Դուք շատ սիրալիր եք, որ բացատրություն եք տվել, սակայն ես վիրավորված չեմ։ Կատակներն ու մոլորությունները մեր մասնագիտության վարձատրությունն են»։ Օկտավիան նրան պատասխանել է սրտիկի տեսքով էմոջիներով։
Որոշ երկրպագուներ Սագարիիին «հաջորդ K-Fed» են անվանել՝ ակնարկելով Սփիրսի նախկին ամուսնուն՝ Քեւին Ֆեդերլայնին։ Բրիթնին ամերիկացի պարողից որդիներ ունի՝ Շոն Փրեսթոնն ու Ջեյդեն Ջեյմսը։ Նրանք 15 տարեկան են։
Ավելի վաղ Սեմն այսպես էր արձագանքել կատակին․ «Շնորհակալություն, որ բոլորն անհանգստանում են ամուսնական պայմանագրի մասին։ Իհարկե, մենք ամուսանական պայմանագիր կնքում ենք՝ իմ մեքենան եւ կոշիկների հավաքածուն պաշտպանելու համար, եթե նա մի օր լքի ինձ»։ Ընդ որում, Բրիթնին ապակիտվացրել է իր հաշիվն Ինստագրամում, սակայն Twitter-ում նշել է․ «Մի անհանգսատցեք։ Պարզապես մի փոքր դադար է հարկավոր սոցիալական ցանցերում՝ իմ նշանադրությունը նշելու համար։ Ես շուտով կվերադառնամ»։

Октавия Спенсер извинилась перед Бритни Спирс и ее женихом за неуместный комментарий
Звезда «Прислуги» Октавия Спенсер опубликовала в своём Instagram извинение перед Бритни Спирс за шутку о брачном договоре, а также отметила, что обратилась к певице лично.
«Несколько дней назад Сэм и Бритни объявили о своей помолвке, и я пошутила в своем стиле. Я хотела заставить их смеяться, а не причинять боль. Я обратилась к этой милой паре лично, чтобы извиниться, и теперь хочу восполнить хотя бы каплю счастья, которого у них отняли. Поклонники Бритни видели, как она пережила много боли, и она обрела счастье. Мы очень рады за нее. Так что давайте покажем им любовь. #безнегатива», — опубликовала новое сообщение на своей странице в Instagram лауреат премии «Оскар».
Сэм прокомментировал слова актрисы: «Вы очень любезны, что объяснились, но у меня нет никаких обид. Шутки и заблуждения — это издержки нашей профессии». Октавия ответила четырьмя эмодзи сердечка.
Некоторые фанаты назвали Асгари «следующим K-Fed», намекая на бывшего мужа Спирс Кевина Федерлайна. От американского танцора у Бритни есть сыновья Шон Престон и Джейден Джеймс. Мальчикам по 15 лет.
Ранее Сэм так ответил на шутку: «Спасибо, что все беспокоятся о брачном контракте! Конечно, мы заключаем брачный контракт, чтобы защитить мой джип и коллекцию обуви на случай, если она однажды бросит меня». При этом Бритни деактивировала свой Instagram, но уточнила в Twitter: «Не волнуйтесь… просто нужен небольшой перерыв в социальных сетях, чтобы отпраздновать мою помолвку!!!! Я скоро вернусь».