«Անհապաղ». Բրիթնի Սփիրսի փաստաբանի նոր պահանջները երգչուհու հորը
Բրիթնի Սփիրսի փաստաբանը՝ Մեթյու Ռոզենգարթը, դիմել է դատարանին՝ խնդրելով մոտակա ժամանակահատվածում նրա հորը հեռացնել խնամակալի պաշտոնից եւ նոր ժամանակավոր խնամակալի նշանակել նախքան խնամակալությունն ամբողջությամբ դադարեցնելը, հայտնում է NBC-ն։
«Միեւնույն ժամանակ, մենք առաջ ենք շարժվում Ջեյմի Սփիրսի խնամնակալությունը դադարեցնելու մասին 2021թ․-ի հուլիսի 26-ի մեր միջնորդությամբ, ինչն անհրաժեշտ պայման է իմ վստահորդի արժանապատվության եւ հիմնական իրավունքների վերականգման համար։ Մենք շարունակում ենք ֆինանսների չարաշահման եւ վիրավորական վարքագծի այլ դեպքերի հետաքննությունը, որոնք մեղադրանքի հիմքում են»,- հայտարարել է Ռոզենգարթը։
Ի դեպ, երգչուհու հայրը՝ Ջեյմի Սփիրսը, մի քանի շաբաթ առաջ դեմ էր իրեն հեռացնելուն, սակայն հետագայում անձամբ է դստեր նկատմամբ խնամակալությունը դադարեցնելու միջնորդություն ներկայացրել։ Նա 2008թ․-ից վերահսկում է Բրիթնի Սփիրսի կյանքը, առողջությունն ու ֆինանսական միջոցները։

Britney Spears' lawyer has new demands for singer's father
Britney Spears' lawyer Mathew Rosengart went to court with a request to remove her father from custody and appoint a new temporary guardian until custody is completely removed, NBC reported.
“In the meantime, we are moving forward with our July 26, 2021 petition for the suspension of James P. Spears, which is a prerequisite for the immediate restoration of my client’s dignity and fundamental rights,” said Rosengart. “Our investigation into the financial behavior and other abuses involved is ongoing. “
It is noteworthy that the singer's father Jamie Spears was against his suspension just a few weeks ago, but in the end he filed a petition to end custody of his daughter. He has overseen the life, health and finances of Britney Spears since 2008.