«Անհապաղ». Բրիթնի Սփիրսի փաստաբանի նոր պահանջները երգչուհու հորը
Բրիթնի Սփիրսի փաստաբանը՝ Մեթյու Ռոզենգարթը, դիմել է դատարանին՝ խնդրելով մոտակա ժամանակահատվածում նրա հորը հեռացնել խնամակալի պաշտոնից եւ նոր ժամանակավոր խնամակալի նշանակել նախքան խնամակալությունն ամբողջությամբ դադարեցնելը, հայտնում է NBC-ն։
«Միեւնույն ժամանակ, մենք առաջ ենք շարժվում Ջեյմի Սփիրսի խնամնակալությունը դադարեցնելու մասին 2021թ․-ի հուլիսի 26-ի մեր միջնորդությամբ, ինչն անհրաժեշտ պայման է իմ վստահորդի արժանապատվության եւ հիմնական իրավունքների վերականգման համար։ Մենք շարունակում ենք ֆինանսների չարաշահման եւ վիրավորական վարքագծի այլ դեպքերի հետաքննությունը, որոնք մեղադրանքի հիմքում են»,- հայտարարել է Ռոզենգարթը։
Ի դեպ, երգչուհու հայրը՝ Ջեյմի Սփիրսը, մի քանի շաբաթ առաջ դեմ էր իրեն հեռացնելուն, սակայն հետագայում անձամբ է դստեր նկատմամբ խնամակալությունը դադարեցնելու միջնորդություն ներկայացրել։ Նա 2008թ․-ից վերահսկում է Բրիթնի Սփիրսի կյանքը, առողջությունն ու ֆինանսական միջոցները։

«Немедленно»: новые требования адвоката Бритни Спирс отцу певицы
Адвокат Бритни Спирс Мэтью Розенгарт обратился в суд с просьбой в ближайшее время отстранить ее отца от опекунства и назначить нового временного опекуна до полного снятия опеки, пишет NBC.
«Тем временем мы движемся вперед с нашим ходатайством от 26 июля 2021 года о приостановлении опекунства Джеймса Спирса, что является необходимым условием для немедленного восстановления достоинства и основных прав моей клиентки. Мы продолжаем наше расследование злоупотреблений финансами и других случаев оскорбительного поведения, лежащих в основе обвинения», – заявил Розенграт.
Примечательно, что отец певицы Джейми Спирс всего несколько недель назад был против своего отстранения, но в итоге сам подал ходатайство с просьбой о прекращении опеки над дочерью. Он контролировал жизнь, здоровье и финансы Бритни Спирс с 2008 года.