Մոսկվայում ավարտվել են պրոդյուսեր Ռուբեն Դիշդիշյանի «Վոլանդ» ֆիլմի նկարահանումները
Դերասանուհի Յուլյա Սնիգիրն Instagram-ում հրապարակել է գրառում, որում հայտնել է Միխայիլ Բուլգակովի «Վարպետը եւ Մարգարիտան» վեպի մոտիվներով «Վոլանդ» ֆիլմի նկարահանումների ավարտի մասին:
«Ահա եւ վերջ, «Վոլանդ» ֆիլմի նկարահանումներն ավարտված են։ Դա զարմանալի ճանապարհորդություն էր», - հայտնել է Մարգարիտայի դերակատարուհին։ 1200
Վարպետի դերը բաժին է հասել դերասանուհու ամուսնուն՝ Եվգենի Ցիգանովին։ Ֆիլմում հանդես կգան Յուրի Կոլոկոլնիկովը, Լեոնիդ Յարմոլնիկը, Ալեքսանդր Յացենկոն, Ալեքսեյ Գուսկովը, Ալեքսեյ Ռոզինը, Դանիիլ Ստեկլովը, Իգոր Վերնիկը, Մարատ Բաշարովը, Պոլինա Աուգը, Դմիտրի Լիսենկովը, Նիկոլայ Շրայբերը, Յանա Սեկստեն եւ ուրիշներ:
Ավելի վաղ սերիալի պրոդյուսեր Ռուբեն Դիշդիշյանը ֆիլմը անվանել էր «Մարս մեդիա» ընկերության ամենահավակնոտ նախագծերից մեկը, որը նա գլխավորում է:
«Մենք հույս ունենք, որ կկարողանանք իրականացնել բոլոր մտահղացումներն ու այնպիսի ֆիլմ պատրաստել, որը կարող է գնահատել յուրաքանչյուր տարիքի հանդիսատեսը՝ թե երիտասարդությունը, թե ավելի ավագ սերունդը՝ «Վարպետը եւ Մարգարիտան» վեպի երկրպագուները», – նշել է Դիշդիշյանը:

В Москве завершились съёмки фильма продюсера Рубена Дишдишяна «Воланд»
Актриса Юлия Снигирь опубликовала в Instagram пост, в котором сообщила о завершении съемок фильма «Воланд» по мотивам романа Михаила Булгакова «Мастер и Маргарита».
Публикация от Снегирь (@yuliasnigir)
«Ну вот и все, съемки фильма "Воланд" окончены. Это было удивительное путешествие», — подписала ролик исполнительница роли Маргариты.
Роль Мастера досталась супругу актрисы Евгению Цыганову. В картине примут участие Юрий Колокольников, Леонид Ярмольник, Александр Яценко, Алексей Гуськов, Алексей Розин, Данил Стеклов, Игорь Верник, Марат Башаров, Полина Ауг, Дмитрий Лысенков, Николай Шрайбер, Яна Сексте и другие.
Ранее продюсер сериала Рубен Дишдишян называл картину одним из самых амбициозных проектов компании «Марс Медиа», которую он возглавляет.
«Мы очень надеемся, что сможем реализовать все задуманное и сделать фильм, который смогут оценить зрители любого возраста – и молодежь, и более старшее поколение, преданные фанаты романа «Мастер и Маргарита»,- отметил Дишдишян.