Հանգուցյալ Վիրջիլ Աբլոյի փոխարեն․ Քանյե Ուեսթը կարող է դառնալ Louis Vuitton-ի կրեատիվ տնօրենը
Վիրջիլ Աբլոյի մահվանից հետո Louis Vuitton ապրանքանիշը դիտարկում է Քանյե Ուեսթի թեկնածությունը տղամարդկանց հավաքածուի ստեղծագործական տնօրենի պաշտոնում։ Դիզայներն ու երաժիշտը ընկերություն էին անում 12 տարի։
«Քանյեին վշտացրել է Վիրջիլի մահը, քանի որ նրանք երկար տարիներ ընկերներ էին եւ շատ են աշխատել միասին։ Նրանք նմանատիպ տեսլական ունեին, եւ հիմա Քանյեն զգում է, որ պարտավոր է ընկերոջ աշխատանքը շարունակել Louis Vuitton-ում»,- հայտնել է The Sun-ի աղբյուրը։
Քանյե Ուեսթն ու Վիրջիլ Աբլոն նորաձեւության աշխարհում բազմաթիվ անգամներ համագործակցել են՝ հագուստի հաջողակ հավաքածուներ ստեղծելով։ Աբլոն նույնիսկ ղեկավար պաշտոն է զբաղեցրել Ուեսթի «DONDA» գործակալությունում։
Դիզայները նոյեմբերի վերջին մահացել է քաղցկեղի հազվադեպ տեսակի դեմ երկու տարվա պայքարից հետո։ Նա 41 տարեկան էր։

Канье Уэст может стать новым креативным директором Louis Vuitton вместо покойного Абло
Стало известно, что после кончины Вирджила Абло бренд Louis Vuitton рассматривает кандидатуру Канье Уэста на должность креативного директора мужской линии. Дизайнер и музыкант дружили на протяжении 12 лет.
«Канье опустошен смертью Вирджила, потому что они были друзьями в течение многих лет и много работали вместе. У них было схожее видение, и теперь Канье чувствует, что он обязан продолжить работу друга в Louis Vuitton», — сообщил источник The Sun.
Канье Уэст и Вирджил Абло много сотрудничали в сфере моды, создав сверхуспешные линейки одежды. Абло даже занимал руководящий пост в креативном агентстве Уэста DONDA.