«Միսս Աշխարհ» մրցույթը չեղարկման պատճառով միլիոնավոր դոլարներ է կորցրել
«Միսս Աշխարհի» Instagram-ի պաշտոնական էջում հրապարակված հայտարարության համաձայն՝ հաղթողի պարգեւատրումը տեղի կունենա 2022 թվականի մարտի 16-ին՝ Պուերտո Ռիկոյի Սան Խուան քաղաքում: Շոուի մանրամասները, ինչպես պնդում են կազմակերպիչները, նրանք կհնչեցնեն մոտ ժամանակներս, հաղորդում է GraziaMagazine-ը:
Ավելի ուշ Page Six-ի լրագրողները պարզել են, որ «Միսս Աշխարհ»-ի եզրափակիչը չեղարկվել է այն պատճառով, որ մասնակիցներից 23 աղջիկներ ՊՇՌ-թեստի դրական արդյունք են ունեցել։ «Նրանք միլիոններ են կորցրել մրցույթի անցկացման ծախսերի պատճառով», - ասել է աղբյուրը լրագրողների հետ զրույցում: Նրա գնահատականներով՝ խոսքը 5 մլն դոլարի մասին է։
Լրագրողները կապվել են մրցույթի պաշտոնական ներկայացուցչի հետ, եւ նա հաստատել է զգալի միջոցների կորստի մասին տեղեկությունը։ Սակայն չի հստակեցրել, թե ինչ գումարի մասին է խոսքը։ Բոլոր մասնակիցների անվտանգությունը Մեմզ համար առաջնային նշանակություն ունի, եթե անգամ դա լրացուցիչ ծախսեր է առաջացնում», — ընդգծել է ներկայացուցիչը:

According to the announcement posted on the official Instagram page of Miss Universe Pageant, the winner will be awarded during the award ceremony to be held on March 16, 2022 in San Juan, Puerto Rico. The organizers say they will announce the details of the show soon, GraziaMagazine reports.
Later, Page Six’s reporters found out that the final of Miss Universe had been canceled since 23 of the participating girls had tested positive for COVID-19. “They lost millions due to the expenses for the Pageant,” the source told reporters. According to the source, it’s $5,000,000.
Reporters contacted the Pageant’s official representative, and the latter confirmed the news about the loss of significant funds, but fell short of clarifying the amount. “Everyone’s safety comes first for us, even if it entails additional expenses,” the representative said.