Գիտեի՞ք արդյոք. «Տանը մենակ 2. Նյու Յորքում կորածը». 11 հետաքրքիր փաստ ֆիլմի մասին
NEWS.am STYLE-ը շարունակում է ներկայացնել տարբեր հանրաճանաչ ֆիլմերի մասին հետաքրքիր փաստերը: Այսօր կխոսենք Քրիս Կոլամբուսի ֆիլմի մասին, որն ամբողջ աշխարհում ասոցացվում է Ամանորի հետ.«Տանը մենակ 2. Նյու Յորքում կորածը» (1992թ):
Եվ այսպես…
1.Մաքոլեյ Քալկինը շարունակության համար ստացել է 8 միլիոն դոլար հոնորար։ Ժամանակին սա 12-ամյա տղայի անունով գրված ամենաթանկ չեկն էր։
2.Խաղալիքների խանութը կոչվում է Duncan's Toy Store: Խանութն անվանվել է գործադիր պրոդյուսեր Դունկան Հենդերսոնի պատվին։
h1.jpg (102 KB)
3.Գանգստերական ֆիլմը, որը դիտում է Քևինը, գոյություն չունի։ Ֆիլմում օգտագործելու համար հատուկ նկարահանվել է մի հատված։
4.Entertainment Weekly-ն խնդրեց բժշկին վերլուծել, թե ինչ հետևանքներ կունենան Հարրիի և Մարվի վնասվածքները։ Դեմքի աղյուսները «լավագույն դեպքում ուղեղին վնաս կհասցնեն, իսկ վատագույն դեպքում՝ մահ»:
5.Էպիզոդիկ դերը բաժին հասավ ֆիլմի ռեժիսոր Քրիս Կոլումբոսի դստերը։ Էլինոր Կոլումբուսը խաղալիքների խանութում խաղացել է փոքրիկ հաճախորդի դեր: Իսկ ինքը՝ Կոլումբոսը, հայտնվեց որպես Դունկանի խաղալիքների խանութի աշխատող։
h2.jpg (97 KB)
6.Ֆիլմի թողարկումից մի քանի շաբաթ անց Tiger Electronics-ը թողարկեց Talkboy խաղալիքի իրական տարբերակը, որը Քևինը շատ է օգտագործում ֆիլմում։ Ինչպես ֆիլմում, նա կարողացավ մանկական ձայնը վերածել հասուն տղամարդու ձայնի։
7.Դերասանուհի Բրենդա Ֆրիկերի մասնակցությամբ տեսարանների նկարահանման համար ընտիր աղավնիների հետ հրավիրվել էր հատուկ աղավնի վարժեցնող։ Հիշեցնենք, որ նա ֆիլմում մարմնավորում էր տիկնոջը ՝ կենտրոնական այգում աղավնիներով շրջապատված:
8.Այն տեսարանում, երբ Քևինը (Մաքոլեյ Քալկին) մտնում է Պլազա հյուրանոց և անցորդին հարցնում. «Որտե՞ղ է սրահը», նրան պատասխանում է ամերիկյան հայտնի բիզնեսմեն և ԱՄՆ 45-րդ նախագահ Դոնալդ Տրամպը, ով այդ պահին նշված հյուրանոցի տերն էր:
h3.jpg (104 KB)
9.Քեթրին Օ'Հարան անհանգստանում էր, որ Քևինին գտնելու համար իր կերպարը բավականաչափ ջանքեր չի գործադրում: Նրա մտահոգությունը ցույց տալու համար տեսարաններ են ավելացվել։ Օ'Հարան ասաց, որ տանը պարապել է, որպեսզի դեմքի արտահայտությունը լինի «մեղավոր և տխուր»:
10.Մայքլ Ջեքսոնը նկարահանման հրապարակում այցելել է Մաքոլեյ Քալկինին։
11.Դանիել Սթերնի խոսքերով՝ այն տեսարանը, որտեղ Մարվը հոսանքահարվում է լվացարանի մոտ, ստիպեց Քրիս Կոլումբուսին այնքան հիստերիկ ծիծաղել, որ նա նույնիսկ ունակ չէր բղավել «նկարահանված է» նույնիսկ այն բանից հետո, երբ Սթերնը փլվեց հատակին և ավարտեց տեսարանը:

Did you know? “Home Alone 2: Lost in New York”: 11 interesting facts about the movie
1.Macaulay Culkin received $ 8 million for participating in the sequel. At that time, it was the most valuable check issued in the name of a 12-year-old boy.
2.The toy store is called "Duncan's Toy Shop". The store was named after executive producer Duncan Henderson.
h1.jpg (102 KB)
3.The gangster movie Kevin is watching doesn't exist. The excerpt was specially filmed for use in the film.
4.Entertainment Weekly asked the doctor to analyze what the consequences of Harry and Marv's injuries would be. Bricks on the face would cause "brain damage at best, and death at worst."
5.The cameo role went to the daughter of the film's director Chris Columbus. Eleanor Columbus played a little customer in a toy store, and Columbus himself starred as one of the workers at Duncan's toy store.
h2.jpg (97 KB)
6.A few weeks after the film was released, Tiger Electronics released a real version of the Talkboy toy (compact cassette player), which Kevin actively uses during the film. As in the film, it could process a child's voice into a voice with the intonation of an adult man.
7.To shoot scenes starring actress Brenda Fricker, who played a lady in Central Park in the film, covered with pigeons, a special pigeon trainer was invited along with tame pigeons.
8.In the scene where Kevin (Macaulay Culkin) enters the Plaza Hotel and asks a passerby - "Where is the hall here?", he is answered by the famous American businessman and the 45th President of the United States — Donald Trump, who was the owner of that very hotel at that time.
h3.jpg (104 KB)
9.Catherine O'Hara was worried that her character wasn't trying hard enough to find Kevin. Scenes were added to show her anxiety. O'Hara said she practiced her "guilty-sad" face at home.
10.Michael Jackson visited Macaulay Culkin on the set.
11.According to Daniel Stern, his first take for the scene where Marva is electrocuted at the sink made Chris Columbus laugh so hysterically that he could not shout "cut!" even after Stern collapsed on the floor and finished the scene.