Զավորոտնյուկի դուստրը հերքել է տեղեկությունը, թե մայրը կորցրել է խոսելու կարողությունը
Ռուս դերասանուհի Անաստասիա Զավորոտնյուկը չի կորցրել խոսելու ունակությունը, այդ տեղեկտավությունը հորինվել է լրատվաիջոցների կողմից։ Այս մասին «Ինստագրամ» սոցիալական ցանցի Stories բաժնում հայտնել է դերասանուհու դուստրը՝ Աննա Զավորոտնյուկը։
Ավելի վաղ տեղեկտավությունն այն մասին, թե Աննան չի կարող արժեքավոր խորհուրդներ ստանալ մորից, գնահատվել էր որպես դերասանուհու վիճակի վատացման նշան, ավելի կոնկրետ՝ խոսքի գործառույթի փոփոխություն։ «Դա լրագրողների հերթական զառանցանքն է»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ Աննան խոստովանել էր, որ իր համար ծանր է հիվանդ մորն այդ վիճակում տեսնել։ «Կախված նրանից, թե ինչի հետ կհամեմատենք, դիմանում ենք։ Նա մարտիկ է, բայց հիվանդությունն, իսկապես, սարսափելի է, սիրտս կոտրվում է՝ նրան այդպես տեսնելով»,- նշել էր Զավորոտնյուկը։

Дочь Заворотнюк опровергла слухи о «потере речи» у матери
Российская актриса Анастасия Заворотнюк не теряла способности говорить, эта информация выдумана СМИ. Об этом заявила дочь актрисы Анна Заворотнюк в Instagram-Stories.
Ранее информация о том, что Анна якобы не может получить ценных советов от матери, была расценена как сигнал об ухудшении здоровья актрисы, а именно как изменение речевых функций.
«Это очередной бред журналистов», — написала она.
Ранее Анна призналась, что ей тяжело видеть свою больную мать в текущем состоянии. «Смотря с чем сравнивать, держимся как можем. Она воин, но болезнь действительно страшная, разбивает сердце видеть ее такой», — отметила Заворотнюк.