2 միլիոն դոլար 24 ժամվա ընթացքում․ որքան գումար է վաստակել Քանյե Ուեսթը սթրիմինգային ծառայություններին պատերազմ հայտարարելուց հետո
13:09, 21 փետրվարի
Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը հայտնել է Stem Player-ի վաճառքի աճի մասին․ ռեփերը խոստացել է այդ հարթակում թողարկել իր «Donda 2» ալբոմը։
«Մենք 24 ժամվա ընթացքում 2 227 012,05 դոլար ենք վաստակել։ Աստված ողորմած է։ Շնորհակալություն, որ միացել ենք»,- Ինստագրամում գրել է Քանյեն։
Stem Player-ը թողարկվել էր Քանյեի նախորդ՝ «Donda» սկավառակի համար։ Դրա արժեքը կազմում է 200 դոլար, գրում է The Flow-ն։
Հարթակում ալբոմի թողարկումը ներկայացվում է որպես երաժշտական ոլորտում հեղափոխություն անելու եւ գումարի անհամաչափ բաշխումը հաղթահարելու միջոց։ Քանյեի խոսքվ՝ ներկայիս սթրիմինգի ոլորտում արտիստին բաժին է հասնում նրա երաժշտությունից ստացված գումարի 12 տոկոստը։ Նա այդ հայտարարություններին հաշվարկներ չի կցել։

American rapper Kanye West reported on the growth in sales of the Stem Player, where he promised to exclusively release his album Donda 2.
“We’ve made $2,227,012.05 in 24 hours,” West captioned an image featuring a list of sales figures. “God is good. Thank you guys for taking this journey.”
The Stem player was released as a carrier for Kanye's previous album Donda. It allows you to divide the sound into 4 channels and mix the sound of songs in different ways. The player costs $200, writes The Flow.
The release of the album on the player is presented as a way to revolutionize the music industry and overcome the unfair distribution of money.
According to Kanye, in today's streaming industry, an artist only gets 12% of the money his music generates. He did not support these statements with any calculations.