Ռեփեր Թրեւիս Սքոթի թիմը Astroworld փառատոնում տեղի ունեցած մահվան ելքով հրմշտոցի մասին վավերագրական ֆիլմի ստեղծողներին մեղադրել է ագահության մեջ, հայտնում է TMZ-ը։
Չարլի Մինի «Concert Crush: The Travis Scott Festival Tragedy» ժապավենը պարունակում է հարցազրույցներ միջադեպի մի քանի մասնակիցների հետ: Փաստաբանը, որը դեպքից հետո հայցեր է ներկայացրել պրոմոութերի դեմ, հանդես է եկել որպես համապրոդյուսեր։ Համերգի մասնակիցների մեծ մասը, ովքեր ելույթ են ունեցել տեսախցիկի առջեւ, դատապարտել են Թրեւիս Սքոթի գործողությունները, որն ուշադրություն չի դարձրել ամբոխի մեջ տեղի ունեցող իրադարձություններին։
Սքոթի ներկայացուցիչները նշում են, որ ֆիլմը հովանավորել են հայցվորների փաստաբանները, որոնք այժմ դատի են տալիս ռեփերին, եւ նկարահանվել է ողբերգությունից մի քանի շաբաթ անց՝ իբր շահույթ ստանալու եւ հասարակական կարծիքի համար։ Նրանք Մինին կշտամբում են, որ չի հարգում այն, ինչ նա ցույց է տալիս:

Rapper Travis Scott's team have accused the makers of a documentary about the death stampede at the Astroworld festival of greed, TMZ reports.
Charlie Minn's movie 'Concert Crush' includes interviews with several participants in the incident. The lawyer, who filed lawsuits against the promoter after the incident, acted as a co-producer. Most of the concert attendees, who spoke on camera, condemned the actions of Travis Scott, who did not pay attention to what was happening in the crowd.
Scott's representatives noted that the film was sponsored by the lawyers of the plaintiffs, who are now suing the rapper, and was filmed a few weeks after the tragedy, allegedly for profit and public opinion.