Բորիս Կորչեւնիկովը խաչի օգտագործմամբ պարի համար քննադատել է Ֆիլիպ Կիրկորովին
«Մարդու ճակատագիրը» («Судьба человека») հաղորդման վարող եւ «Спас» հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրեն Բորիս Կորչեւնիկովն իր տելեգրամյան ալիքում քննադատել է Ֆիլիպ Կիրկորովին խաչի օգտագործմամբ պարի համար։
«Խնդիրն այն է, որ Աստված պատժում է անարգանքի համար։ Եվ խիստ է պատժում։ Եվ նրանց, ովքեր արել են դա։ Եվ նրանց, ովքեր ծափահարել են դրան։ Իսկ եթե լռել են եւ մնացած ամենը, նաեւ նրանց»,- գրել է Կորչեւնիկովը։
Հեռուստաալիքի գլխավոր պրոդյուսերին զայարացրել է, որ դա տեղի է ունեցել երկրի համար բարդ իրավիճակում։
«Դա տեղի է ունենում այն ժամանակ, երբ խաչ են բարձրացնում մեր զինվորներին, որոնք պաշտպանում են մեզ։ Դա միայն հերթական անգամ մատնանշում է ցինիզմի մակարդակը եւ շուրջը կատարվողի հանդեպ այդ մարդկանց զգացմունքների բացակայությունը։ Բայց դա էլ նորություն չէ․ շոու-բիզնեսում միշտ է այդպես եղել»,- պարզաբանել է հեռուստալրագրողը։

Ведущий программы «Судьба человека» и генеральный директор православного телеканала «Спас» Борис Корчевников в своем Telegram-канале раскритиковал Филиппа Киркорова за танец с крестом.
«Дело в том, что Господь не только не бывает поругаем, но и наказывает за поругание. И наказывает страшно. И тех, кто это совершил. И тех, кто этому аплодировал. А если промолчали и приняли все остальные — то и их», — написал Корчевников.
Генерального продюсера телеканала «Спас» возмутило, что это произошло в сложное для страны время.
«Происходит это в пору, когда на крестах реально распинают наших солдат, защищающих нас. Это только в очередной раз маркирует степень цинизма и нечувствия у этих людей ко всему вокруг. Но и это не ново — в шоубизе всегда так было», — пояснил тележурналист.